6.b klase iepazīst Latvijas valsts mežus

6.b klase iepazīst Latvijas valsts mežus

Mācību ekskursijā uz Liepājas pusi – Latvijas valsts mežu (LVM) Kalvenes iecirkni un SIA “Liepājas RAS” atkritumu poligonu “Ķīvītes” 28. septembrī devās 6.b klases skolēni. Ekskursijas mērķis bija piedalīties LVM Mežu ekspedīcijā, lai izprastu norises mežā; gūtu priekšstatu par mūsdienīgu un Eiropas Savienības prasībām atbilstošu cieto sadzīves atkritumu noglabāšanas poligonu. 

Redzējām nelielu daļu no Kalvenes mežiem, atkritumu poligonu, Nenovērtēto lietu muzeju, vēju pilsētu Liepāju.

Uzzinājām, kā izvēlēties koku, no kura ievākt sēklas, kā mežā saskaitīt kokus, kā kopt un retināt jaunaudzes, kā mērīt koku augstumu, kā noteikt koku vecumu, tos nenozāģējot, kā aizsargāt mežu. Mūs pārsteidza atklājums, ka  ikdienā lietotu produktu sastāvā ir koksne, piemēram, celofāna, viskozes, ziepju, aspirīna, vanilīna sastāvā ir KOKSNE!!!

Atkritumu poligonā uzzinājām atkritumu kalna augstumu, kā notiek atkritumu šķirošana un noglabāšana, apskatījām lietas, kuras ir izmestas atkritumos – mūzikas instrumenti, grāmatas, gleznas, seni sadzīves priekšmeti. Uzzinājām, kā glabāt atkritumus videi nekaitīgā veidā, kā notiek gāzes atkritumu savākšana un tās izmantošana elektroenerģijas ražošanā. 

Iepazinām: LVM darbiniekus, kuri dara savu sirdsdarbu un aizrautīgi par to stāsta citiem.

Ekskurijas noslēgumā apmeklējām boulingu.

Skolēnu atziņas: Bez matemātikas neiztikt pat mežā. Mums ir jābūt atbildīgiem gan mežā, gan mājās. Mežs mums daudz ko dod. Lai cik mūsu valsts ir maza, tomēr 80% no tās klāj mežs. 

Informāciju sagatavoja 6.b klases audzinātāja Santa Brauča.