Erasmus+ projekta turpinājums

Erasmus+ projekta turpinājums

Šonedēļ, no 18. līdz 22.maijam, skolā viesojas Erasmus+ projekta partneri no Turcijas, Polijas, Grieķijas, Portugāles. Portugāļu bērnus savās ģimenēs izmitina mūsu skolēnu ģimenes.

 

1.diena.

Piedzīvojumiem un interesantiem notikumiem bagāta diena:

  • iepazīšanās ar skolu – sveiciens viesiem no tautisko deju kolektīva, 2.-3. un 8.-9.klašu meiteņu ansambļa, 7.a un 3.a klases atraktīvajiem skolēniem; ekskursija pa skolu, dalībnieku prezentācijas, līdzdarbošanās mūzikas, drāmas, poļu valodas un inženierzinību stundā;
  • ekskursija pa Saldus pilsētu mūsu skolēnu gidu pavadībā
  • ciemošanās pašvaldībā
  • TDA Kursa vadībā kopā dejošana

2.diena.

Ekskursija uz Ventspili.

Iepazīstinājām ciemiņus ar krāšņo Kurzemes jūras pilsētu Ventspili, devāmies ekskursijā pa pilsētu ar īpašu vilcieniņu, darbojāmies Nākotnes klases nodarbībās, apskatījām Dienvidu molu un pilsētas plašo pludmali.

Atpakaļceļā izbraucām caur Kuldīgu, parādot ciemiņiem platāko ūdenskritumu Kuldīgā – Ventas rumbu.

Ciemiņus, īpaši portugāļus un turkus, ļoti priecēja Latvijas daba, pavasara zaļums un ziedi. 

3.diena.

Diena sākas skolā ar veselīga uztura meistarklasi, kurā bērni paši gatavo dažādas uzkodas: augļu iesmiņus, sausmaizītes ar Latvijā ražotiem produktiem, iepazīst, nogaršo un atzīst par garšīgiem  Latvijas rudzu maizes produktus.

Dodamies iepazīt Saldus Mūzikas un mākslas skolu, ekskursijā mūs izvadā Mākslas skolas direktore Evika Zabarovska, apskatāmies telpas, izstādi. Ciemiņi pārsteigti par redzēto – gan par telpu iekārtojumu, gan brīnišķīgajiem audzēkņu darbiem, gan par iespēju bērniem pēc mācību stundām iegūt papildus izglītību. Ar skolotājiem pārrunājām kopīgās un atšķirīgās iezīmes šādām skolām Turcijā un Grieķijā. Mēs esam soli priekšā ar šādu piedāvājumu.

Nesteidzīgi izstaigājam taciņu gar Cieceres upi, kas ved uz Saldus sporta skolu un skeitparku. Tad cauri Saldus tirgum dodamies uz pārtikas kombināta veikaliņu nopirkt vietējos saldumus. Ārzemnieki fotografē ziedošos tirgus laukuma stendus, lēnā pastaigā izsaka mums komplimentus par redzēto. Mums pašiem varbūt arī ik pa laikam jāieskatās, cik skaisti ir pie mums.

Skolā bērniem turpinās aktīvas atpūtas nodarbības sporta zālē. bet skolotāji dodas uz skolas aktu zāli uz konferenci – lekciju par veselīgu dzīvesveidu. To vada mūsu skolas absolvente, šobrīd Rīgas Stradiņa Universitātes pasniedzēja Madara Miķelsone. Laiks aizrit ne tikai klausoties, bet aktīvi darbojoties līdzi – atbildot uz jautājumiem, pārbaudot savas zināšanas, ar kustību vingrinājumiem darbinot savas smadzenes. Noteikti konferencē redzēto un piedzīvoto varēsim izmantot darbā gan ar skolēniem, gan sevi un vecākiem.

4.diena.

Dodamies aktīvas un radošas atpūtas virzienā uz Brocēniem:

# ledus hallē slidošana norit pilnā sparā – slido ari skolotāji;

# Ripo auto radošajā darbnīcā izbaudām piedāvājumu – gatavojam kuģīšus un rokassprādzes;

# Brocēnu Mežaparkā izstaigājam takas, apskatām rododendrus, izkāpelējam par šķēršļu trasi un nogaršojam zaķskābenes.

Vakarā kafejnīcas Eat & Chill burvīgajā atmosfērā baudām noslēguma vakariņas, Erasmus+ kūku, ko sarūpējis uzņēmums Pūpēdis, saņemam sertifikātus par līdzdalību projektā Latvijā, sakām pateicības un atvadu vārdus, fotografējamies, dejojam turku un grieķu nacionālās dejas, apmaināmies ar idejām turpmākai sadarbībai.

Sertifikātu ceremonija un noslēguma vakariņas.

5.diena.

Dodamies uz Dobeles ceriņu dārzu un uz Tērvetes dabas parku. Tālāk uz Rīgu, lai jau svētdien un pirmdien mūsu partneri dotos atpakaļ uz savām mājām.