Attālināto mācību iespējas – virtuālas eksursijas

Virtuālā ekskursijā uz Getliņu EKO viesojās vairākas sākumskolas klases.

Uzņēmums Getliņi EKO nodarbojas ne tikai ar atkritumu pārstrādi, bet arī ar vides izglītību. Uzņēmuma komanda pārliecināta, ka  stāstot, rādot un daloties savā pieredzē, palīdz gūt pareizu priekšstatu par to, kāpēc rūpēties par vidi ir svarīgi un atkritumu šķirošana ir būtiska; kāds ir atkritumu dzīves cikls, kāpēc ikviens atkritums ir resurss, kāpēc nepirkt liekas lietas un rūpēties par atkritumu daudzuma samazināšanu, kā arī par daudziem citiem ar vides drošību un mūsu valsts ilgtspēju saistītiem jautājumiem.

Ekskursijas laikā skolēni guva izpratni par atkritumu apsaimniekošanu, zaļās elektroenerģijas ražošanu un dārzeņu audzēšanu siltumnīcās. Uzzināja par poligona vēsturi un darbību, šķirošanas rūpnīcas darbību moderni aprīkotām siltumnīcām, to tehnoloģijām.

Skolēni uzzināja:

• kā tiek šķiroti atkritumi;

• kā izskatās sašķirotie un pāršķirotie atkritumi;

• ko var pagatavot no plastmasas pudelēm (apģērbu, materiālu, ko iestrādāt ceļu segumā utt.);

• kāpēc gurķiem liek rozā apgaismojumu;

• cik lielas ir Getliņu siltumnīcas;

• kāpēc tomātus audzē speciālā akmens vatē.

Skolēniem pārsteigums bija poligonā sastopamās kaijas, apmēram 3 sugas, un lielās siltumnīcas, kurās audzē tomātus, gurķus, puķes. Skolēni līdzdarbojās un balsoja par dažādiem jautājumiem, piemēram, kas dabā pārstrādājas visātrāk. Līdzdalība nodarbībā bērniem ļoti patika, viņi izteica un pamatoja savu viedokli.

Skolēniem radās pārdomas un savi secinājumi par redzēto:

Izmests nav zudis.

Atkritumu kalns ir kā švamme.

Atkritumu kalnu augstums 55 m, gandrīz tikpat kā Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Siltumnīcas- 6 hokeja laukumi!

Gudrās siltumnīcas ar datorprogrammu- neviens nestaigā ar lejkannu!

Tomāti aug akmensvatē!

Colas pudeles pārstrādā granulās un top jauna pudele.

Plastmasu ražo no naftas!

Lai pasaule nepārvērstos par lielu atkritumu poligonu- atkritumi jāšķiro!

Informāciju sagatavoja Dace Neizaka Sigita Rieksta, Rasa Štromane, Inga Ābelniece.