Bungu bunkurs

Ar programmas “Latvijas Skolas soma” atbalstu Saldus pamatskolas skolēni attālināti piedalījās digitālā sarunā par sitamiem instrumentiem “Bungu Bunkurs” ar mūziķi Rūdolfu Dankfeldu.

Nodarbība ļāva ieskatīties tajā, kas notiek pagrabstāvā, un piedalīties muzikālā un izglītojošā procesā.

“Bungu Bunkurs” ir intriģējoša un noslēpumaina vide, kurā mīt dažādi sitamie instrumenti no tuvām un tālām zemēm. Tie klusi un pacietīgi gaida mūzikas piedzimšanas brīdi, kad atkal tiks celti virszemē – uz koncertzāļu skatuvēm, lai piedalītos mūzikas radīšanas burvībā.

Nodarbībā tika apskatīts, kā latviešu izcilākie komponisti sitamos instrumentus pielieto savā oriģinālmūzikā, pētīta saikne starp orķestra sitamajiem instrumentiem un bungu komplektu, apgūta Latvijas mūzikas vēsture un aktivizētas abas smadzeņu puslodes.

Lūk, dažas iegūtās atziņas:

• Es uzzināju, ka senākās zināmās bungas ir veidotas no aligatora ādas. Par bungu izcelsmes reģionu tiek uzskatīta Āzija. Mazo bungu izcelsmes vieta ir ASV.

• Uzzināju, ka Ķīnā ir tāds instruments gongs. To spēlē, lai paziņotu par augstmaņa ierašanos.

• Āzijā un Āfrikā cilvēki sazinājās ar bungām (ar tās skaņām).

• 1 h laikā aktīvi spēlējot bungas, tiek nodedzinātas 400-600 kalorijas.

• Metāla kastaņetes vergiem simbolizēja atbrīvošanu, jo viņiem bija tāda veida ķēdes slēgumi.

• Daudz latvieši ir bijuši mūziķi – sitaminstrumentālisti.

• Ar dakšiņu vai karoti arī var spēlēt bungas.