Filma “Mans mīļākais karš”

9. martā 5. a klases skolēni ar #Latvijasskolassoma atbalstu skatījās animētu dokumentālo filmu “Mans mīļākais karš”. Filmas pamatā ir režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas atmiņās balstīti autobiogrāfiski motīvi no 1970. gada līdz neatkarības pasludināšanai.

Pirms filmas skatīšanās, skolēni izteica savas asociācijas par filmas nosaukumu, minot šādus vārdus: karš, ierobežojumi, ģimene, bēgšana, skats uz brīvību, robežas, aizsardzība, sašutums, ieroči, barikādes, slēpšanās, nabadzība, cīņa, briesmas un uzvara.

Skolēni atzina, ka pēc filmas noskatīšanās viņiem ir lielāks priekšstats par Otro Pasaules karu, Padomju Savienību, tāpat arī vēsturi par Saldu un Zvārdes poligonu. Pēc filmas noskatīšanās pārrunājām padomju laika cilvēku dzīvi, vērtības un vēsturiskos faktus.

Skolēni ieteiktu šo filmu noskatīties tiem, kuri vēl nav to redzējuši, jo:

“Šī filma ir ļoti pamācoša un parāda, cik stipri ir latvieši”.

“Skaista un grūta filma, jo man ir opis, kurš nu jau ir debesīs un ir stāstījis man par to, kā viņš izdzīvoja karu”.

“Filmā var uzzināt Saldus vēsturi, cilvēka emocijas karā un, ka daudzi cilvēki protestēja pret PSRS”.

“Filma ir izzinoša un interesanta, tajā var uzzināt par karu, kuru jaunā paaudze nav piedzīvojusi. Un ceru, ka nepiedzīvos”.

“Filma ir jāredz visiem, jo cilvēkiem ir jāsaprot, kas notika pagātnē”.

“Filma ir īsts dzīvesstāsts, kurā bērniem skolā kādreiz mācīja militāro apmācību”.

Informāciju sagatavoja klases audzinātāja Evita Dureika.