Koncertlekcija Imantam Kalniņam – 80.

Digitālā koncertlekcija veltīta Imantam Kalniņam, vienam no izcilākajiem latviešu komponistiem, kurš 2021. gadā svin 80 gadu dzimšanas dienu. Programmā iekļautas skaistākās un iemīļotākās Imanta Kalniņa dziesmas, lai kopā ar klausītājiem izbaudītu mūziku, kas, gadu desmitiem ritot, mūžam skan kā no jauna. Koncertlekcijas vadītāja – dziedātāja Ieva Sutugova skolēniem izstāsta svarīgāko, kas katram būtu jāzina par komponista dzīvi un daiļradi. Ieva Sutugova kopā ar Miku Abaroniņu izpilda tādas dziesmas kā “Smilšu Rausis”, “Dūdieviņš”, “Bimini”, “Lilioma dziesma”, “Dzeguzes balss”, “Svētku diena”, “Virs galvas mūžīgs piena ceļš”, kā arī citas kompozīcijas.

8.b klases skolēnu atziņas:

# sabalansēta informācija par Imantu Kalniņu un skaņdarbu izpildīšanu;

# pārsteigums, ka filmas ”Emīla nedarbi” mūzikas autors ir Imants Kalniņš;

# tik populārs, ka aizliedza viņa mūziku;

# ļoti daudzpusīgs komponists – mūzika teātra izrādēm, rokopera, mūzikli, simfonijas, kora dziesmas, populārā mūzika;

# jautra, pozitīva, iedvesmojoša, pacilājoša, optimistiska koncertlekcija, īsti piemērota šim nogurdinošajam laikam. Paldies Ievai un Mikum! Gribējās dziedāt un dejot līdzi!

Informāciju apkopoja kl.audz. Santa Brauča