Latvijas skolas somas Ziemsvētku piedāvājums

Latvijas skolas somas Ziemsvētku piedāvājums

 

Programmas Latvijas skolas soma plašo piedāvājumu par Ziemassvētku tēmu decembra nogalē attālināti skatījās gandrīz visu klašu skolēni. 

 

Koncertprogramma “Ziemassvētki apkārt pasaulei” skolēnus aizveda muzikālā  ceļojumā apkārt pasaulei ar populārām un iemīļotām Ziemassvētku dziesmām.  Bērni labprāt dziedāja tām līdzi. Skolēni iepazina dažādas Ziemassvētku tradīcijas dažādās pasaules valstīs, uzzināja kam vēstuli raksta bērni Austrijā un Vācijā, kā tā tiek nosūtīta, ka Amerikā ir bijušas alumīnija eglītes, ka Svētais Nikolauss saldumus nes jau 6.decembrī un atstāj tās kurpēs. 9.klases meitenes pat nolēma izmēģināt čehu tradīcij – mest kurpi pāri galvai durvju virzienā,  lai noskaidrotu, vai šogad tiks pie vīra. Pēc koncerta noskatīšanās skolēni pildīja darba lapu- atbildēja uz jautājumiem par Ziemassvētkiem un pildīja krustvārdu mīklu. 

Koncertlekcijā “Ziemassvētku pasaka” skolēni izjuta patiesu Ziemassvētku noskaņu un sajūtas, kas vienlaikus radīja arī pārdomas. Dzirdēja  interesantāko un slavenāko  Ziemassvētku pasaku fragmentus gan no ārzemju, gan latviešu autoriem, dziedāja skaistākās svētku dziesmas kopā ar dziedātāju  Jāni Moiseju.  Lekcijas laikā redzēja arī pasaules slavenā baleta “Riekstkodis” fragmentus, ar tiem iepazīstināja Latvijas Nacionālās operas baletdejotāja Annija Kopštāle. Pēc nodarbības bērni pildīja krustvārdu mīklu, lai pārbaudītu savas zināšanas par redzēto un dzirdēto.

Skolēni pēc lekcijas atzina, ka labie darbi vairo pasaulē labestību un prieku, ka Ziemassvētkus svarīgi pavadīt kopā ar savu ģimeni, ka dāvināt var arī emocijas. Skolēniem patika dziedāt līdzi. Visi, kā viens teica – Sirsnīgs Ziemassvētku pasaku cikls ar dziesmām un skaistiem baleta mirkļiem!

Pirmo klašu skolēni noskatījās Liepājas Leļļu teātra izrādi „Olafa Ziemassvētki” un sasaistīja to ar animācijas filmu „Ledus sirds”. Bērni caur izrādi iemācījās, ka jābūt draudzīgiem, izpalīdzīgiem un mīļiem vienam pret otru, jāmācās būt pacietīgiem un nesteigties notikumiem pa priekšu.

Koncertprogrammā “Ceļojums gadalaikos. Ziema” bija iespēja vēlreiz pabūt katrā šī gada gadalaikā, klausoties dažāda žanra mūziku, un bagātināt savas emocijas. 

Ikviens no skolēniem izteica savas domas – kāds uzzināja dažus jaunus faktus, piemēram, par Ņujorkas lielāko egli un kā dziesmās var atspoguļot gadalaikus;  kādu pārņēma labas emocijas, jo dzirdēja daudzas skaistas un zināmas latviešu dziesmas; kādam koncerts sagādāja priecīgas emocijas, jo uzzināja jaunas  dziesmas; kādu saistīja tas, kā tika izpildītas dziesmas. Kopumā skolēni atzina, ka koncerta laikā viņus pārņēma Ziemassvētku emocijas, tomēr labāk patīkot klātienes koncerti.