Meža ABC

6.a klase 19.septembrī devās uz Kalveni apgūt dabaszinības mežā, dodoties kopīgā ekspedīcijā ar Latvijas valsts mežiem.  Atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā saprata, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē, apzinājās cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veicot praktiskus un radošus uzdevumus,veidoja izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Redzējām meža daudzveidību: jaunaudzes, izcirtumu, purvu; un kādus bojājumus kokiem var nodarīt dzīvnieki, kukaiņi un dabas parādības.

Uzzinājām daudzveidīgu informāciju par kokiem, kur un kā tos izmanto, piemēram, lai pagatavotu ziepju burbuļu šķidrumu arī tiek izmantots koksnes produkts jeb šķidrā celuloze. Uzzinājām, kā senāk Indiāņi mērīja koku augstumu.

Iepazinām Latvijas valsts mežus un noskaidrojām, kurus kokus drīkst zāģēt, kurus – nē. Iepazinām lietas, kuras varam darīt Latvijas valsts mežos.

Mūsu atziņas: Mežs mums katram var piedāvāt kaut ko citu, tāpēc meži ir jākopj un jāstāda jauni. Laba ekskursija un pastaiga pa mežu, kuras laikā ar praktiskiem piemēriem apguvām jaunas lietas.

Kopumā bija izzinoša pastaiga mežā ar dažiem lietus mākoņiem, kas noslēdzās ar desiņu cepšanu!

Megija Zeiberga, 6.a klases skolniece