Pasaka ceļa somā

2020.gada septembrī piekto klašu skolēni piedalīsies izzinošā nodarbībā Džūkstes pasaku muzejā – „Pasaka ceļa somā – Luīzes ūdens kliņģeri”.

Mēs iepazināmies ar Latvijas pasaku autora Anša Lerha-Puškaiša seno laiku skolu, redzējām tajā seno laiku mācību telpas ar tāfeli un skolas soliem, lielu, senu skolas zvanu.

Uzzinājām, ar ko nodarbojās skolēni, kas senos laikos skolā palika uz visu nedēļu. Noskaidrojām, kā cep ūdens kliņģerus. Vēl uzzinājām, ko darīja, ja senos laikos skolēni uzvedās skaļi. Izrādās –  Ansis Lerhis- Puškaitis šājā skolā bija vienīgais skolotājs.

Iepazinām daudz jaunu lietu, ieguvām jaunas prasmes gan skolas solā, gan virtuvē, gan seno laiku starpbrīdī laukā ar vecā skolas zvana ieskandināšanu uz mācību stundu.

Atziņas:

Mums ļoti patika šī pavisam vienkārša ekskursija, kas bija gan izglītojoša, gan vienlaikus arī izklaides brauciens.

Bija ļoti superīgi, ka Džukstes pasaku muzeja saimniece atļāva senās skolas pagalmā iestādīt bumbieri.

Visa klases saliedējās, un katrs pielika roku pie kociņa stādīšanas.

Esam vienojušies, ka 9.klasē aizbrauksim pārbaudīt, cik liela būs paaugusies mūsu bumbiere, jo stādījām taču rūpīgi un ar mīlestību.

Paldies par iespēju iejusties senajos laikos un lieliski pavadītu laiku kopā ar klasi.