Redzēt skaņu

3.a klases skolēni piedalījās interaktīvā koncertlekcijā “Redzēt skaņu”, tās autores vijolnieces – mūzikas skolotājas Lelde Zaržecka un Inese Fedorovska interaktīvā veidā stāsta par stīgu mūzikas instrumentiem, padomājot arī par interesantu praktisko nodarbības daļu!

Nodarbība bija kā aizraujošs ceļojums skaņu pasaulē. Iepazīstot skaņas īpašības no fizikas, vēstures, arī ģeogrāfijas. Interaktīvā koncertlekcija notika, izmantojot neparastas formas un jaunas iespējas (paši vadītāji darbojās gan kā stāstnieki, gan kā mūziķi, spēlējot vairākus instrumentus).

Skolēnu atziņas:

• Ernests: Mani pārsteidza, ka vijoles ir veidotas no vismaz 4 koku veidiem un ka ir vēja arfas.
  • Kristians: Pārsteidza, ka ar mikroskopu skatījās zirga asti, jo ar to taisa stīgas.
  • Kate: Man patika, ka ar vijolēm  spēlēja dziesmas.
  • Aleksandrs: Man patika- labas dziesmas!
  • Amēlija: Man visvairāk patika, ka viņas spēlēja ar glāzēm.
  • Aleksis: Uzzināju, ka skaņa bez gaisa nerodas.