4.maijs – Latvijas Neatkarības deklarācijas 30. gadskārta

4.maijs – Latvijas Neatkarības deklarācijas 30. gadskārta

Sveiciens svētkos.

Saldus pamatskolas direktore Dace Balandīna sūta sirsnīgus sveicienus Latvijas Neatkarības deklarācijas atjaunošanas 30.gadadienā. Lai katrā mājā svētku dienā pie balti klāta galda raisās sirsnīgas sarunas, ienāk miers un saticība!

Par 4.maiju

1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šogad aprit 30 gadi, kopš 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Infografika par 4.maiju

Valsts prezidents Egils Levits sagatavojis vecāko klašu skolēniem lekciju/diskusiju “Kāpēc 4. maijs?”. Tā veltīta Latvijas neatkarības atgūšanas 30. gadadienai, un tajā E. Levits stāsta par to, kādi bija neatkarības atjaunošanas kustības mērķi un vērtības, kā arī par to, kāda ir Latvijas neatkarības atjaunošanas nozīme Eiropas un pasaules vēsturē. Lekciju var noskatīties Valsts prezidenta kancelejas “Youtube” kontā

Savukārt, kanāls Tava klase sagatavojis izglītojošu materiālu par tēmu Kas un kāpēc jāzina par 1990.gada 4.maiju, raidījuma atkārtojumu skatīt šeit