1.aprīlis – joku diena

Ar jokiem par skolas dzīvi agrāk un tagad!

“Kādreiz skola bija viena vieta, viena ēka tavā pilsētā. Tagad skola ir virtuvē, guļamistabā…. Patiesi briesmīgi.  Tagad pat skolotājas nāk pie tevis mājās caur melno kasti uz galda. Jārēķina, jālasa un pat jāraksta humoreskas. Un vēl komikss… Taisni jāsmejas!”  tā raksta Saldus pamatskolas 9.klases skolēni humoreskā “Skolēna gads”.

Mācoties un apgūstot literatūrā humoreskas žanru, vizuālajā mākslā- sirreālisma stila iezīmes, skolēni savu radošo dzirksti izpauda paša rakstītā humoreskā un sirreālisma iezīmē veidotā komiksā.

Tā tapa darbi “Mans skolēna gads”, kuros attēlots skolēna gads gan pirms pandēmijas, gan pandēmijas laikā.

Kādā humoreskā lasām: “Ja kāds pirms 3 gadiem man teiktu, ka gandrīz viss mācību gads būs jāpavada mājās, es teiktu, ka tie ir zili brīnumi. Brīnumi, kas pārvērtušies realitātē.”