7.klases mācās Latvijas Etnogrāfiskajā muzejā

10.maijā 7.klašu skolēni apmeklēja Latvijas Etnogrāgisko brīvdabas muzeju. Iepazinās ar lībiešu sētu, Kurzemes sētu, mūsu senču dzīvi. Skolēni pēc eksursijas teikuši, ka iegūtās zināšnas lieti noderēs, mācoties literatūru un vēsturi.

Veicot izvērtējumu, skolēni atzīst, ka visspilgtākais iespaids palicis, apmeklējot Usmas baznīcu, kas fascinējusi ar apgleznotajiem griestiem, altāri un īpašo auru. Vēl skolēniem paticis, ka varēja iet iekšā senajās mājās, uzzināt par tām, ka varēja redzēt senos darbarīkus, iemācīties to nosaukumus, sēdēt laidarā un klabināt klabatu. Tikpat lielu interesi izraisīja pirts un manteļskurstenis.

Skolēni atzīst, ka dzīve tajos laikos ir bijusi grūta – ir bijis smagi un daudz jāstrādā, dzīves apstākļi bijuši ļoti pieticīgi, cilvēkiem ir bijis jādzīvo ļoti taupīgi. Vislielākais pārsteigums skolēniem bija uzzinot par to, ka katrs cilvēks savas dzīves laikā izgatavojis sev zārku, skolēniem tas šķitis ļoti neierasti un sākumā pat nesaprotami.

Muzeja apmklējums visiem radīja pozitīvas emocijas un lepnumu par mūsu senčiem. Muzeja gide izteica lielu paldies abu klašu audzinātājām par skolēnu izglītošanu muzejā.

#Latvijasskolassoma