Animācijas filma vienaldzīgus neatstāj

Ar programmas #LatvijasSkolasSoma atbalstu Saldus pamatskolas 9. a klases skolēniem janvārī noskatījās režisores Ilzes Burkovskas- Jakobsenas dokumentālo animācijas filmu „Mans mīļākais karš”, kurā atspoguļoti atmiņās balstīti autobiogrāfiski motīvi par dzīvi Latvijas PSR mazpilsētā Saldū. 9.klases skolēni iepazina Latvijas un Saldus vēsturē nozīmīgu laika periodu, atpazīstot sev zināmas vietas un cilvēkus, kā arī nostiprināja izpratni par diktatūras – totalitārā režīma pārvaldības atšķirību no mūsdienu Latvijas pārvaldības, kas balstīta uz demokrātijas principiem.

Skatoties filmu, skolēni veica mācību uzdevumu sociālajās zinībās – saskatīja diktatūru raksturojušos faktus, reflektēja par filmā redzēto un dzirdēto.

Lūk dažas skolēnu atziņas pēc filmas noskatīšanās:

• padomju laikos bija smagi, bet cilvēks ir spējīgs pielāgoties pat skarbākajiem apstākļiem;

• vārda brīvība bija vien kaut kas dzirdēts, bet nesastopams;

• PSRS laiki ir ļoti labs piemērs, kā nevaldīt pār valsti;

• es negribētu dzīvot valstī, kur es nedrīkstu teikt ko domāju;

• šī filma ir jānoskatās, lai zinātu Latvijas vēsturi. Filma bija pamācoša un saprotama

“Mans mīļākais karš” ir Latvijas un Norvēģijas dokumentālā animācijas filma, kas izdota 2020. gadā. Filma saņēma Lielā Kristapa balvu par labāko animācijas filmu. Režisore Ilze Burkovska-Jakobsena saņēma balvu par labāko animācijas filmas režiju. Filmu Latvijas kinoteātros sāka demonstrēt 2020. gada 25. septembrī.