Atklājam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja dārgumus

5.a klases skolēni ar #LatvijasSkolasSoma atbalstu apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

Ekskursijas laikā redzējām divas brīnišķīgas izstādes:

* muzeja galvenās ēkas Kupola zālē  amerikāņu fotogrāfa Sandro Millera darbu sēriju “Malkovičs, Malkovičs, Malkovičs: veltījums fotogrāfijas meistariem”. Izstāde rīkota sadarbībā ar Madrides kultūras projektu kompāniju diChroma photography. Unikālā fotomākslas ekspozīcija ir divu radoši spilgtu personību – itāļu izcelsmes amerikāņu fotogrāfa Sandro Millera (Sandro Miller, SANDRO) un ievērojamā amerikāņu kino un teātra aktiera Džona Malkoviča (John Malkovich) – kopdarbs. To varētu nosaukt vienkārši – toreiz un tagad.

* Zaļš un vēl zaļāks – aktīva izstāde bērniem par mākslu un dabu, kas daudzpusīgi atklāj cilvēka un dabas mijiedarbības un sadarbības procesus. Katrs uz īpašas sienas pielīmējam uzlīmi ar koka attēlu, šīs akcijas mērķis – cik uzlīmju būs uz šīs sienas, tik koku iestādīs Latvijas Valsts meži. Izstāde bērniem pieejamā un draudzīgā valodā stāsta par svarīgo pasaules izzināšanā – cilvēka un dabas līdzās pastāvēšanu. Mākslas ekspozīcija rosina apbrīnot dabas bagātību, novērtēt tās spēku un harmoniju. Centrālā uzmanība veltīta atbildības sajūtai, skarot dabas resursu un daudzveidības saglabāšanas, ekoloģijas un ilgtspējas jautājumus.

Gides pavadībā par muzeju uzzinājām daudz vērtīga:

• vēsturiskos faktus,
  • apskatījām mākslas darbu glabātavu, kas tika izvbūvēta 15 metru zem zemes tikai muzeja resaturācijas laikā – 2015.gadā,
  • apskatījām latviešu glezniecības klasiķu darbus – Purvīti, Rozentālu,
  • iemācījāmies vienu būtisku noteikumu – pārvietošanos pa muzeja ekspozīcijas zāli, lai netraucētu citiem apmeklētājiem,
  • pārrunājām par mākslas virzieniem un stiliem,
  • gides vēlējums – iet katram savu ceļu, būt pašam, nevis censties skriet pakaļ laikmetīgām pārmaiņām.