Baltu literatūras nedēļa

Jau trešo gadu Saldus pamatskolas skolēni un skolotājas piedalās Baltu literatūras nedēļā, kuru organizē Jonavas rajona Žeimju skola-daudzfunkciju centrs, Vītauta Dižā universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes (VDU HZF) Letonikas centrs (Lietuva).

Šajā nedēļā sākumskolas klašu skolēni ar ļoti lielu aizrautību un interesi iepazina Lietuvas kultūras vērtības, vēsturi. Mācījās vārdiņus, spēlējot vārdu loto. Lasīja lietuviešu autoru grāmatas latviski, kā arī lasīja grāmatu “Zuikis Puikis” lietuviešu valodā. Vizuālās mākslas stundās zīmēja latviešu un lietuviešu tautas tērpus, pēc tam veidoja kolāžas. Skolas vestibilā tika izveidota šo darbu izstāde.  Mūzikas stundās skanēja dziesmas lietuviešu valodā. 6. klases skolēni savas zināšanas par Lietuvu pārbaudīja konkursā “Ko tu zini par Lietuvu?”

Visi pasākumi un aktivitātes radīja pozitīvas emocijas, vēlmi vairāk uzzināt par Lietuvu un iemācīties vēl kādus vārdus un frāzes. Projekta nodarbībās tika izmantotas grāmatas, vārdu loto, kurus esam saņēmuši par piedalīšanos projektā iepriekšējos gados.

Projekta koordinatore Saldus paamatskolā Sanita Vītola saka lielu paldies visiem skolēniem un skolotājām, īpaši E.Dureikai, D.Eglītei- Zīrupai, I.Loginai, par iesaistīšanos projektā, par nodarbību vadīšanu. Liels paldies projekta organizatoriem no Lietuvas par iespēju piedalīties šajā projektā, par iespēju gūt idejas no citām skolām. Ačiū!

Projekta organizatori: Jonavas rajona Žeimju skola-daudzfunkciju centrs, Vītauta Dižā universitāte

Projekta partneri: Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvā, Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijā, Jonavas rajona pašvaldība.