Barikāžu CV

17. oktobrī 9. klašu skolēni 1991. gada barikāžu muzejs piedalījās muzejpedagoģiskajā programmā “Barikāžu CV”.

Skolēni piedalījās dažādās aktivitātes trīs muzeja zālēs.

Pirmajā zālē skolēniem apskatīja tipisku komunāldzīvokli un uzzināja par dzīvi PSRS.

Otrajā  zālē skolēni skatījās filmas “Mūsu barikāžu laiks” fragmentus, sēžot uz koka bluķīšiem pie “ugunskura” un pārrunāja stratēģiski svarīgos, aizsargājamos objektus.

Trešajā zālē skolēni uzzināja par diviem pretspēkiem – Tautas fronti un Interfronti, – citām Latvijas pilsētām, aplūkoja Ministru Padomes maketu un skārienjūtīgajos ekrānos apskatīja foto materiālus un videomateriālus no 1991. gada barikāžu muzeja krājuma.

Nodarbības noslēgumā skolēniem bija jāveic grupas darbs, izmantojot savas jauniegūtās zināšanas.

Foto: skolēni muzejā iekārtotā vietā pie ugunskura instalācijas vēro filmu.

Skolēnu atziņas:

No Barikāžu muzeja uzzināju, ka barikādes ilga aptuveni 2 nedēļas, kā arī varēja apskatīt padomju laiku virtuvi ar tā laika iekārtām;

Uzzināju, kādas ēkas aizsargāja barikāžu laikā;

Es uzzināju, ka barikādes bija liels solis, lai Latvija atjaunotu neatkarību.