Barikāžu piemiņas pasākums nedēļas garumā

Ar vārdiem “Uzvijas dzirksteļu spieti pār laukumiem, ceļiem un tiltiem” Saldus pamatskolā aizsākās 1991. gada Barikāžu aizstāvju atceres pasākumi visas nedēļas garumā.

Pirmsskolas un sākumskolas skolēni sildījās pie Barikāžu piemiņas ugunskura, dzēra siltu tēju, klausījās atmodas laika mūziku un kopā ar klašu audzinātājiem pārrunāja 1991. gada notikumus;

5., 6. klašu skolēni vēstures un sociālo zinību, vizuālās mākslas stundās veidoja plakātus un instalācijas, kurās atspoguļoja 1991. gada notikumus;

7. klašu skolēni Latvijas un pasaules vēstures stundās gan gatavoja jautājumus, gan vadīja 8., 9. klašu erudīcijas konkursu.

8.- 9. klašu skolēnu komandas piedalījās erudīcijas konkursā “Barikādes 1991”. Viserudītākā bija skolēnu komanda “Smagā artilērija” no 9. a klases.

Paldies skolotājiem par Barikāžu laika notikumu nodošanu nākamajām paaudzēm un skolas tehniskajiem darbiniekiem par atbilstošas vides radīšanu. Paldies Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs par izglītojošām planšetēm, kurās atspoguļotas saldenieku gaitas 1991. gada Barikādēs.