Ciemos pie Suitu sievām

Ciemos pie Suitu sievām

8.-9.klašu skolēni maijā devās ekskursijā uz Suitu  novada centru Alsungu.

 

Devāmies ekskursijā pa Alsungas Livonijas ordeņa pili, kas kalpojusi kā nocietinājums starp jūru un sauszemi un celta 1372. gadā. Uzzinājām, kāpēc te jāatgriežas ar lāpstiņu un pilnmēness naktī. Muzejā apskatījām Suitu dzīvojamo istabu, uzzinājām, ka meitai pūrā esot bijis jānoada ap 200 pāriem zeķu un cimdu, iepazinām suitu tautastērpa vēsturi un tā kārtas. 

 

Cepām sklandu (sklandas ir žogs) raušus: paši mīcījām mīklu, katrs pats veidojām savu rausi un pildījām to ar kartupeļu un burkānu masu. Kamēr rauši cepās, kopā ar Suitu sievām dziedājām tautas dziesmas un vilkām līdz skaņas ē un o jeb dziedājām burdonu. Gājām rotaļās, dziedājām, smējāmies un klausījāmies Suitu sievu stāstos.