Digitālā pratība – būtiska kompetence arī pedagogiem

Augustā, kad vasara pašā pilnbriedā un atvaļinājums tā vien aicina izbaudīt brīvdienas, matemātikas skolotāja Linda Kuskova un angļu valodas skolotāja Laura Ķevle  apmeklēja kursus  “Efektīva mācīšana ar digitālajām tehnoloģijām”. Kursi notika Īrijā, Dublinā no 13. līdz 20.augustam.

Kursu mērķis: piedāvāt Eiropas skolotājiem iespēju paplašināt savas digitālās tehnoloģijas izmantošanas prasmes un iepazīties ar Īrijas izglītības sistēmu.

Secinājumi:

Kursu laikā Eiropas pedagogi ieguva jaunas prasmes un iepazinās ar Īrijas izglītības sistēmu. Tā kā kursa programma ietvēra gan darbnīcas par digitālo tehnoloģiju izmantošanu, gan Īrijas kultūras un vēstures iepazīšanu, dalībnieki guva gan profesionālu izaugsmi, gan personiskā redzes loka paplašināšanos.

Ieguvumi:

• Apguvām jaunas digitālo tehnoloģiju izmantošanas prasmes mācību procesā. Pedagogi iepazinās ar jaunākajām tehnoloģijām un iemācījās tās pielietot mācību stundās.

• Dalībnieki iepazinās ar dažādu valstu skolotājiem un dalījās pieredzē, kas palīdzēja iegūt jaunas idejas darbam.

• Īrijai ir bagāta kultūra, vēsture un tradīcijas. Dalībnieki guva unikālu pieredzi kultūrā, apmeklēja interesantas vietas un piedzīvoja īru tradicionālo mūziku.

• Iegūstot izpratni par citām izglītības sistēmām un mācību pieejām, pedagogi pilnveidoja kritisko domāšanu un izvērtēja savu darba pieeju.

Kursi īstenoti ar Saldus pamatskolas Erasmus+ projekta Personu mobilitāte mācību nolūkos, Nr. 2022-1-LV01-KA121-SCH-000052012 (“Mācīties darot”) atbalstu.