Droša atpūta pie ūdens

Arī Saldus pamatskola reģistrējusi skolu bezmaksas tiešsaistes nodarbībām par drošu uzvedību pie ūdens. Skolēni mācījās par drošu peldēšanu Latvijas Peldēšanas federācijas un biedrības “Peldēt droši” organizētajā video nodarbībā “ Ja peldēt, tad droši”.

Skolēni, sniedzot atgriezenisko saiti, atzīst, ka nodarbība bija interesanta un aizraujoša, un ļoti noderīga, jo tuvojas vasara un lielākai daļai skolēnu patīk peldēties. Video stunda noteikti atgādināja, ka ir jābūt uzmanīgam uz ūdens ne tikai vasarā, bet visu gadu.

6.b klases audzinātāja Sanita Vītola pārrunāja redzēto un pierakstīja skolēnu atziņas.

Skolēni raksta, ka saprata:

• ūdens ir ļoti bīstams;

• ar ūdeni nevajag jokot;

• uzreiz nevajag skriet ūdenī, bet vajag vispirms izstaigāt un izpētīt;

• kā var noteikt, vai peldvieta ir droša;

• vecākien ir vienmēr jāredz savi bērni, kamēr tie peldas;

• ūdenim nevar uzticēties, katru gadu jāpārbauda sava peldvieta;

• noslīkt ir daudz vieglāk, nekā es domāju.

Skolēni arī iemācījās, kā var peldēt, izmēģināja trīs peldēšanas veidu kustības. Jā, video stunda tiešām bija noderīga un daudz ko iemācīja, lika padomāt par saviem peldēšanas paradumiem.

Latvijas Peldēšanas federācija un biedrība “Peldēt droši” rosina skolās un ģimenēs runāt par drošu un patīkamu atpūtu pie ūdens vasaras sezonā. Līdzīgi, kā sprādzēties automašīnā, arī atbildīgai uzvedībai pie ūdens ir jābūt pašsaprotamai. Ceļā uz sabiedrības ieradumu maiņu ir svarīgi mācīt bērniem respektēt ūdeni un baudīt atpūtu pie ūdens drošā veidā.

Vairāk informācijas https://peldet.lv/