Eiropas autoru diena

​Marta pēdējā pirmdienā Saldus pamatskolā atzīmēja Eiropas autoru dienu.

Tā ir ikgadēja Eiropas līmenī rosināta iniciatīva, lai godinātu Eiropas autoru radīto literatūru un interesi par grāmatām: rosinātu to lasīšanu un iedvesmotu lasītājus, īpaši jaunāko paaudzi, iepazīt Eiropas literatūras un valodu daudzveidību.

Eiropas autoru dienai veltītās aktivitātes.

Skolas bibliotēkā norisinājās grāmatu stunda skolas aktīvākajiem grāmatu lasītājiem. Skolēni, darbojoties jauktās komandās, iepazina Eiropas autoru grāmatas, veica citus radošus uzdevumus.
Skolas bibliotēkā bija latviešu valodā tulkoto Eiropas autoru grāmatu izstāde ar klāt pievienotu tās valsts karogu.

Lasīšanas starpbrīdi pirmsskolas un 1.-3.klašu skolēniem organizēja 4.-9.kl. skolēni, lasot priekšā kāda Eiropas autora sarakstītu grāmatu, pēc lasīšanas Eiropas kontūrkartē atzīmēja, kuras valsts autora grāmatas fragments tika lasīts.

Klasēs tika spēlēta literārā spēle “Reiz bija”.

Saldus pamatskola ir vieta, kurā ir cieņā grāmatas, grāmatu lasīšana.
Paldies darba grupai – skolotājai Rasai Štromanei, Kristīnei Novicānei, Sanitai Vītolai un Evitai Dureikai par organizētajām aktivitātēm!