Iepazīstam Kursīšu novadu

Oktobrī 4.a klases skolēni kopā ar vecākiem devās mācību ekskursijā uz Kursīšu pagastu.

Pirmais apskates objekts bija SIA “Klagati”, kur mūs sagaidīja darbiniece Aira Vaitkus. Uzzinājām, kā un kāpēc radās “Klagati”, ko saimniecība sēj un audzē, kur liek izaudzēto ražu.

Mums atļāva iekāpt traktoros, kombainos, iepazināmies ar tehnikas parku, mūs cienāja ar brokastīm.

Tālāk ceļš veda uz Brūzilām, kur saimnieko Štenceļu ģimene. Redzējām īstu fermu – pilnu ar lopiņiem. Samīļojām mazos teliņus ”bērnudārzā”, pabijām fermā, apskatījām lopus ganībās. Uzzinājām, ko ēd mazie teliņi un lielās govis, kāpēc paaugušies teliņi staigā pakaļ savām mammām. Iepazināmies ar slaukšanas zāli. Uzzinājām, kā slauc govis, kāpēc un kur liek pienu. Redzējām lielās skābbarības krātuves, kuras vēl piepildīja un pieblietēja.

Ekskursijas noslēgumā iepazināmies ar Kursīšu bibliotēku, tur mūs laipni sagaidīja bibliotekārs Mārtiņš Lagzdons. Bibliotekā bija jāveic dažādi uzdevumi, jāprot alfabēts, kā arī jākļūst par dzejniekiem. Apskatījām āra lasītavu, iepazināmies ar tās grāmatu skapja saturu.

Paldies Mārtiņam par ieguldīto darbu skolēnu izglītošanā, iepazīstot daiļdarbu nosaukumus un apskatot grāmatas, ieinteresējot par literatūru ar uzdevumu palīdzību.

Noslēgumā- ciemata atpūtas zonā cepām desas, kurinājām ugunskuru, dziedājām, dejojām uz skatuves un jauki pavadījām laiku.

Liels paldies Elzas mammai, jo bez viņas līdzdalības pasākums nevarētu notikt. Paldies vecākiem, kuri bērnus veda ekskursijā. Paldies Airai Vaitkus un Štenceļu ģimenei par sirsnīgu uzņemšanu un izsmeļošu ekskursiju. Paldies, ka veltījāt mums laiku, pastāstījāt daudz interesanta un jauna!

Informāciju sagatavoja klases audzinātāja Aiva Greitāne