Mācās par veselīgu uzturu

Mācās par veselīgu uzturu

Saldus pamatskolas 4.klases 16. maijā devās mācību ekskursijā uz Rīgu.

Apmeklējām Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju, uzturklases nodarbību Ādažu čipsos.

Nacionālajā bibliotēkā iepazināmies ar Ziedoņa klasi, apskatījām vecāko grāmatu izstādi, Dainu skapi, lasījām grāmatu skalu gaismā, uzbraucām bibliotēkas 12. stāvā. Uzzinājām, ka bibliotēkā ir tautas grāmatu skapis, ka Dainu skapī latviešu tautasdziesmas ir sagrupētas pa tematiem. Mēs pratām noskaitīt tautasdziesmas.  Lasījām grāmatas bērnu nodaļā.

Dzelzceļa muzejā varējām iepazīties ar vilcienu attīstības vēsturi, iekāpt dažādos vilcienos, vērot, kā pa dzelzceļu brauc vilciena modeļi. Patika spēlēt lielformāta cirku ar vilcieniem. Vēsturiskas lietas ir interesanti izpētīt un apskatīt.

Ādažu čipsos piedalījāmies uzturklases nodarbībā. Uzzinājām, no kā ražo čipsus, kādu informāciju var iegūt, lasot etiķeti uz čipsu pakas – gan veselīgo, gan ne tik veselīgo. Ar 3D briļļu palīdzību nokļuvām čipsu ražotnē. Uzzinājām, kā vēsturiski ir attīstījusies čipsu ražotne. Radījām paši čipsus ar savām iecienītākajām garšām.

Informāciju sagatavoja Aiva Greitāne, Dace Neizaka.