Pasākumi ar Latvijas skolas somas atbalstu

Saldus pamatskolas 2., 3., 4., un 7. klašu skolēni 2023.gada 13.aprīlī ar programmas Latvijas skolas soma atbalstu  klātienē piedalījās SIA „P.N.R. ” virtuālās realitātes nodarbībās „Es saprotu literāro daiļdarbu caur mākslu” un  „Mūzika un skaņa”.

Nodarbībā skolēni iepazina mākslu virtuālajā realitātē, izmantojot tehnoloģiju iespējas – 3D brilles, uzzināja par mākslas pirmsākumiem, kā radusies mūzika, jo arī dzīvniekiem ir sava loma mūzikas rašanās procesā, nozīmīgām mākslas vērtībām, mūsdienīgiem mākslas izpausmes līdzekļiem un mākslinieku, kurš ar tehnoloģiju palīdzību apvieno mākslu un Latvijas literatūru. Uzzināja par jēdzieniem  – renesanse, opera, gamma u.c. Skolēniem bija iespēja ar briļļu palīdzību ceļot laikā un telpā, atrodoties senās alās un koncertzālēs.

Skolēnu atziņas

• Uzzināju jaunus māksliniekus – Leonards Da Vinči un Vinsents Van Gogs
  • Pirmo reizi lietoju 3d  brilles. Izjūtas fantastiskas!
  • Uzzināju, ka kādreiz cilvēki uz alu sienām veidoja zīmējumus.
  • Es gribētu vēlreiz šādu nodarbību, bija smieklīgi.
  • Es gribētu mājās tādas brilles.
  • Manas sajūtas bija lidojošas un es uzzināju par slaveniem cilvēkiem.
  • Uzvelkot 3D brilles viss ir kā fantāzijā.
  • Šis pasākums bija vērtīgs, jo mēs uzzinājām par pasaules māksliniekiem.
  • Bija forši, ka varēja būt teātrī, nekur neaizejot.
  • Bija ļoti jocīga sajūta, bet  ļoti patika. Jutos kā aizgājusi uz kino. Tik interesanti būtu mācīties par planētām!
  • Man patika 1.filmiņa, bet brilles spieda galvu. Laikam jāpierod.
  • Forši būtu, ja ar 3D brillēm varētu pildīt uzdevumus vai testu.