Saldus pamatskolā pulcējas jaunie inženieri

27.aprīlī Saldus pamatskola Saldus novada 4.klašu audzēkņiem organizēja Jauno inženieru forumu. Tajā piedalījās komandas no Druvas vidusskolas, Saldus vidusskolas, Lutriņu pamatskolas, Ezeres pamatskolas, Cieceres pamatskolas un Saldus pamatskolas.

Dienas gaitā skolēni uzzināja faktus par Lego vēsturi, konstruēja robotu, sacentās, būvēja, svēra, mērīja, pētīja un mācījās sadarboties grupā.

Kā paši atzina, visgrūtāk esot veicies ar instrukciju izpratni un atbilžu meklēšanu, lai saprastu norādes uz nākamo uzdevumu. Pusei dalībnieku visvairāk prieka sagādājusi darbošanās ar Lego Spike robotiem un izlaušanās uzdevums. Tajā visvairāk paticis uzdevums ar izmeklēšanu un tas, ka vajadzējis domāt un sekot līdzi. Bijis daudz uzdevumu ar tādu āķi, un vajadzējis sadarboties.
Nākamreiz bērni vairāk censtos, koncentrētos, mēģinātu saprast un uzzināt, ko nepareizi izdarījuši uzdevumā, netērētu laiku bezjēdzīgi, sadalītu darbus katram komandas biedram. Skolēni atzina, ka konkursos piedalītos ir ļoti aizraujoši.

Arī skolotāji aktīvi darbojās dizaina un tehnoloģiju kabinetā, sagādājot gan sev, gan saviem audzēkņiem pārsteigumu.

Vietu sadalījums forumā:
1.vieta Druvas vidusskolas komandai Megamind
2.vieta Ezeres pamatskolas komandai L4
3.vieta Lutriņu pamatskolas komandai Lego fani

Saldus pamatskola ir vieta, kurā augt!