Saldus pamatskolas Dabaszinību centrā pulcējas jaunie pētnieki

Saldus pamatskolas Dabaszinību centrā pulcējas jaunie pētnieki

28.aprīlī Saldus novada Saldus pamatskolas Dabaszinību metodiskajā centrā pulcējās 8.klašu skolēni uz pētniecisko darbu lasījumu konferenci. Kopā 22 audzēkņi no Saldus pamatskolas, Blīdenes pamatskolas un Brocēnu vidusskolas.

Tēmas visdažādākās –socioloģiski pētījumi par vietējās kopienas dzīves uzlabošanu un ekonomikas ietekmi uz ģimenes budžetu, ieskats mākslas pasaulē, inženiertehniski risinājumi būvniecībā un mehānikā, mikrozaļumu audzēšana un zāļu tēju degustācija, un citas. Tiešām ļoti plašs un daudzveidīgs tēmu klāsts. Un azarts, ar kādu jaunieši stāstīja par saviem darbiem, cerams, sniedza gandarījumu visiem – gan pašiem dalībniekiem, gan vērtēšanas komisijai.

Pētniecisko darbu lasījumu noslēgums un apbalvošana notika Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā. Tur, mākslinieka darbnīcā,  tapa brīnišķīgi portreti. Skolēni saņēma nelielas piemiņas dāvaniņas un diplomus.

Kā atzina paši skolēni, visvairāk paticis klausīties vienaudžu darbos, gūt ieceres citiem pētījumiem un saņemt pozitīvas emocijas.

Paldies par sadarbību Saldus novada Izglītības pārvaldei, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejam.

Paldies visiem skolotājiem un audzēkņiem par ieguldīto darbu.

Saldus pamatskolu pārstāvēja Artis Novicāns, Jānis Rieksts, Arturs Raljans, Alise Vasiļevska, Eva Knūta, Annija Birziņa, Evelīna Glāziņa, Miks Zariņš.