Skolā viesojas skolotājas no Francijas

Marta nogalē (27.03.-31.03.) mūsu skolā Ēnošanas vizītē uzturējās 3 skolotājas no Francijas Luāras pamatskolas College des Iles de Loire – Gvennaella Delmasa (Gwennaelle Delmas), Debora Bulēra (DEborah Boulaire), Beranžēra Vastela (Berangere Vastel). Francijas skola šajā mācību gadā īsteno savu pirmo Erasmus+ projektu, taču jau otro mācību gadu mūsu skolai ir tiešsaistes kontakti un eTwinning projekti skolotājas Ivetas Dūčmanes vadībā ar šo Francijas skolu.

Redzot mūsu skolēnu un skolotājas Ivetas nopietno un atbildīgo attieksmi tiešsaistes projektu īstenošanā, kā arī uzzinot par mūsu skolas ilggadīgo pieredzi Erasmus+ projektu īstenošanā, skolotājas vēlējās iepazīt un pieredzēt Latvijas skolas ikdienas dzīvi klātienē.

Uzņemšanas plānošanā un programmas izstrādē iesaistījās daudzi Saldus pamatskolas pedagogi. Franču skolotājas iepazinās ar skolas vēsturi, vidi, piedalījās dažādu mācību priekšmetu stundās: vēstures, sporta, mākslas, bioloģijas, sociālo zinību, matemātikas, teātra mākslas, latviešu valodas (CLIL), ģeogrāfijas, dabas zinību, dizaina un tehnoloģijas, angļu un krievu valodas. Franču skolotājas bija pārsteigtas par skolēnu un skolotāju labām angļu valodas prasmēm, apspriežot stundās vērotos procesus un diskutējot starpbrīžos skolotāju istabā.

Šajā nedēļā skolas dzīve bija notikumiem bagāta – gan ikgadējā Popiela ar brīnišķīgiem priekšnesumiem, gan 8. klašu skolēnu pētniecisko darbu aizstāvēšana. Viešņām patika abi šie notikumi un skolēnu augstās prasmes gan atraktīvi un talantīgi attēlojot pazīstamas grupas un dziedātājus, gan nopietni aizstāvot savus pētījumus.

Ceturtdien skolotājas prezentēja savu skolu un Nanti 9. un 6. kašu skolēniem, mācīja franču valodas frāzes, izraisot skolēnos arī interesi par franču valodu.

Lai kolēģēm no Francijas rastos plašāks ieskats par Saldu, Latviju un ārpusskolas izglītības iespējām mūsu novadā, aizvedām viņas vizītē uz Saldus Mākslas, Mūzikas skolām, kā arī iepazīstinājām ar iespējām nodarboties ar sportu. Francijā nepastāv valsts un pašvaldības dotēta iespēja skolēniem papildināt savas zināšanas un apgūt dzīvei noderīgas prasmes ārpus skolas. Tur viss ir ģimeņu ziņā – sūtīt savus bērnus par maksu pie privātskolotājiem.

Skolotājas baudīja arī dažādus latviešu ēdienus un gardumus, daudzus iegādājās, lai aizvestu mājās uz Franciju – pelēkos zirņus, Saldus pārtikas kombināta gardumus un kūpinātu gaļu. Viešņas atzina, ka viņām garšo viss baudītais latviešu ēdiens, pat mūsu zupas. Arī skolas pusdienās viņas apēda visu un atzina tās par garšīgām.

Skolotājām parādījām Kuldīgu un Liepāju, iepazīstinājām ar Latvijas vēsturi un kultūru.

Informāciju sagatavoja projektu koordinatore Laima Krasta.