Skolas komanda atgriezusies no Grieķijas

Erasmus+ projekta Eat-well-move-more-do-better Saldus pamatskolas 4 skolēni, 2 skolotājas un direktore no 2022.gada 5. līdz 13.martam piedalījās mobilitātē Kavalā, Grieķijā.

Nedēļas garumā piedalījāmies ar mācīšanos, vides un kultūras iepazīšanu saistītās aktivitātēs, veselīga uztura nodarbībās, sporta aktivitātēs, nostiprinājām savas zināšanas angļu valodā.

Sadarbojāmies ar skolas kolektīvu. Iepazinām Amygdaleonas skolas ikdienas dzīvi.

6.-7.marts.

Veicot āra aktivitātes, iepazinām pilsētas Thessaloniki pilsētvidi, kultūrvēsturiskos objektus un pilsētas veidošanos vēsturi. Apskatījām arheoloģijas muzeju un izzinājām vēsturiskās celtnes pilsētā, apmeklējām pilsētas simbolu – Balto torni, Aleksandra Lielā statuju, Aristoteļa laukumu un Thessaloniki pili. Izstaigājām pilsētas jūras krastu un apskatījām pilsētu no kuģīša skatu punkta. Iesaistījāmies Ilūziju muzeja pārsteigumos un izzinājām zinātniskās likumsakarības.

8.marts.

Apskatījām Amygdaleones skolu, iepazinām grieķu kultūru – dziesmas, dejas. Baudījām sagatavotos priekšnesumus. Piedalījāmies angļu valodas stundā, kurā mācījāmies arī grieķu valodu. Aktīvi iesaistījāmies sportiskajās aktivitātēs skolas pagalmā – spēlējām spēles un sacentāmies veiklībā stafetēs. Veidojām teātra maskas. Iepazīstinājām citu valstu pārstāvjus ar mūsu skolēnu aktivitātēm skolā un ārpus tās, kā arī iepazinām no skolēnu stāstījuma citu dalībvalstu skolēnu āra aktivitātes un spēles. Mācījāmies grieķu dejas. Baudījām grieķu skolēnu vecāku padomes sarūpētus grieķu nacionālos ēdienus.

9.marts.

Skatījāmies skolēnu teātri. Devāmies uz UNESCO Pasaules mantojumu – Pfilippi centru, kur gida pavadībā iepazinām seno vēsturi. Apskatījām seno Agoru, amfiteātri, arheoloģisko muzeju. Apmeklējām Svētās Lidijas baptistēriju. Skolotājiem tika rīkota konference, kurā izvērtēja padarīto, plānoja turpmākās mobilitātes un izvirzīja turpmākos mērķus, lai sasniegtu projekta gala rezultātus. Tika izvirzīti veicamie uzdevumi un sadalīti atbildīgie. Produktīvi izstrādāts turpmākais plāns un veicamie darbi.

10.marts.

Devāmies vizītē pie Kavalas mēra, kurš mūs apsveica un iepazīstināja ar Kavalas pilsētas vēsturi un attīstību. Devāmies uz valdnieka Muhameda Alī māju un iepazinām tā laika vēsturi. Izbaudījām grieķu skolēnu vecāku sarūpētās pusdienas – nacionālo ēdienu. Veicām aktīvu pastaigu pa vecpilsētu – apskatījām senos mūrus, pili, torni un apūdeņošanas sistēmu. Izpētījām senās pilsētas krastus no jūras puses.

11.marts.

Dienu pavadījām, iepazīstot Grieķijas dabu – Aggitis alas, kurās varēja vērot stalaktītus, stalagnītus, senās dzirnavas. Devāmies uz Dramas Svētās Barbaras avotiem. Vērojām sniegotos kalnus. Iepazinām Otrā pasaules kara notikumus caur fotogrāfijām. Apskatījām pilsētu. Vakarā saņēmām sertifikātus par dalību projekta mobilitātē.

12.-13.marts.

Dalībvalstu komandas atgriezās mājās, bet latviešu komanda devās aktīvās pastaigās gar jūras krastu, pa klintīm un pilsētvidi.

Skolēni un skolotāji guva lielisku pieredzi – gan iepazīstot Grieķiju un papildinot savas zināšanas, gan iepazīstot grieķu kultūru un ēšanas tradīcijas, gan izmēģinot savus spēkus dažādās aktivitātēs, gan uzlabojot savas angļu valodas zināšanas.