Skolēni iepazīst āfrikāņu bungas

Ar programmas #LatvijasSkolasSoma atbalstu 16.oktobrī pie 1.a,1.c, 3.a,b.c, 6.a,b klases skolēniem ar izglītojošu muzikālu darbnīcu ritma un skaņu pasaulē viesojās perkusionists Nils Īle un Maija Sējāne.

Skolēni iepazina skaņas daudzveidīgo burvību, guva  iemaņas ritma spēlē, iepazinās un izmēģināja dažādu tautu mūzikas instrumentus (perkusijas), apguva jaunus ritma elementus. Darbošanās ar meditatīvajiem instrumentiem  atslābināja, nomierināja un rosināja vēlmi sapņot.

Mākslinieki ar savu sirsnību, mieru un sirdsdegsmi ievilināja katru skolēnu jaunā piedzīvojumā. Skolēni iepazinās ar āfrikāņu bungām – džambām, kas  izgatavotas no izdobta koka, ar pāri pārvilktu mājlopa ādu. Katrs skolēns izmēģināja spēlēt ar šo instrumentu. Abi mūziķi nodemonstrēja skaņdarbu uz bungām un džambas, atklājot daudz jauna un neredzēta par ritma spēku un tā daudzpusīgo skanējumu. Tas bija iespaidīgi!

Nodarbība bija vērtīga, jo tika iepazīta mūzika no cita skatupunkta, saistīja  mākslinieku radīta atmosfēra – radoša un draudzīga. Mākslinieki nodarbības laikā vairākkārt uzslavēja skolēnus par labu ritma izjūtu.

Skolēnu atziņas pēc nodarbības:

• Man ļoti, ļoti patika ritmizēt ar bungām un dejot.
  • Es esmu pārsteigta un šokā cik labi mums sanāca spēlēt instrumentus
  • Es uzzināju, ka ja sit pa Džambu dažādās vietās, tad tā skan citādi.
  • Man patika sadzirdēt jūru, kliedzošus putnus, džungļus un mežu. Biju pārsteigs, ka šo skaņu var radīt ar instrumentiem.
  • Es uzzināju par dažādiem instrumentiem. Biju pārsteigta, ka tos izgatavo cilvēki un tikai daži ir rūpnīcās ražot..
  • Uzzināju, ka bungās ir basi.
  • Es vēlētos vairāk šādas nodarbības.
  • Man bija sajūta, ka esmu Āfrikā.
  • Man rokās bija instruments vardīte, kas izklausījās pēc īstas vardes.