Skolēni iepazīst LIVE MUSEUM Kuldīgā

20.aprīlī  un 21.aprīlī Saldus pamatskolas 8.a,b un 6.b klases skolēni ar programmas Latvijas Skolas soma atbalstu Kuldīgā apmeklēja  LIVE MUSEUM „Senās Kuldīgas stāsts” muzejpedagoģijas nodarbību.

Kuldīgas   “Dzīvajā muzejā” interaktīvā veidā skolēni  uzzināja  par notikumiem  dažādos laika posmos Kuldīgā – par cietumsodiem, par hercoga Jēkaba kuģiem, tirdzniecības plāniem, par Kuldīgas spožumu un postu.  Vizuāli redzēja vēstures stundās apgūtos faktus par Kurzemes hercogisti. Muzejs un muzeja gide deva iespēju  un sajūtas atgriezties  senajos laikos, piedzīvot daudzveidīgas emocijas, kā arī mazliet  izbaudīt baiļu faktoru.

Skolēnu atziņas pēc pasākuma:

• ļoti patika gides stāstījums, viņas ieinteresētā attieksme un profesionalitāte – vēstures faktus izklāstīt tik aizraujoši;
  • īpaši fascinēja muzeja ekspozīcijas izkārtojums;
  • uzzinājām faktus ne tikai par Kuldīgu, bet arī par mūsu pilsētu – Saldu.

Mēs iesakām arī citiem skolēniem apmeklēt šo muzeju.

Mums ļoti patika šī ekskursija, piedzīvotās emocijas, esam kļuvuši daudz zinošāki vēsturē.