Turpinās Lego inženierijas nodarbības

Projektu finansē #SCHWENK Latvija, Christian Pfeiffer Maschinenfabrik GmbH un IBAU HAMBURG.

Aizraujošās Lego inženierijas nodarbības ir sākušās:

Pirmklasnieki pirmajā nodarbībā veicināja izpratni par legi klučū būtību, pētot, ko var un ko nevar izveidot.

Pirmajā reizē 6.klašu skolēni iepazinās ar lego komplektu, izpētīja pieejamo sensoru darbību un iepazinās ar lietotnes pamatprincipiem.

Savukārt, pieredzes bagātie 4.klases skolēni, kuri jau iepriekš bija darbojušies ar WeDo robotiem, veica sarežģītāku un izaicinošāku uzdevumu – uzbūvēja dzīvnieciņu Kikī un izveidoja savu stāstu, izmantojot krāsu sensorus.

Skolēnu ieguvumi:

• Pilnveidojām prasmi strādāt pa pāriem – sadarboties, ieklausīties.
  • Ieguvām zināšanas par to, kā darboties un iedarbināt katru detaļu un kā strādāt ar lietotni.
  • Ļoti patika izgudrot un ieprogrammēt savu stāstu.
  • Ļoti patika gan būvēt, gan izpētīt, kā darbojas krāsu sensors.

Skolēnu atziņas:

• Bija daudz grūtāk nekā sākumā šķita.
  • Vajag būt ļoti vērīgam un uzmanīgam.
  • Programmēšana ir diezgan grūta, bet aizraujoša.
  • Lego konstrukciju māčīšanās bija jautra.

Paši mazākie, Saldus pamatskolas pirmsskolas grupas “Prātnieki” bērni kopā ar skolotāju Agita Ivanovska Lego inženierijas nodarbībās iepazinās ar vilcienu būvniecību.

Skolēnu ieguvumi:

Mācās risināt problēmsituācijas. Mācās sadarboties. Attīsta loģiskā domāšana.

Bērniem nodarbība likās ļoti aizraujoša.

Bērnu atziņas:

“Man ļoti patika, ka tas vilciens kustējās un bija skaņas”;

“Man patika būvēt pili”;

“Bija grūti uzbūvēt degvielas staciju”!

2.a klase un 3.b klase ar skolotājām Mara Markava un Egita Semjonova piedalījās pirmajā Lego inženierijas nodarbībā. Nodarbības mērķis bija izveidot vilcienu, kurš brauc. Skolēniem tika iedotas tikai instrukcijas. Gala rezultāts pašiem skolēniem bija liels pārsteigums. Nodarbība bija interesanta un pozitīvām emocijām piepildīta.

Skolēnu atziņas:

Ļoti patika izlikt sliedes, pa kurām brauc vilciens.

Pēc pašu izvēles varējām izveidot visu kā lielu pilsētu. Tas bija jautri!

Aizraujoši bija darboties ar Lego klučiem.

Nebija garlaicīgi!

Skolēni atzīst, ka vēlētos vēl un vēl šādas nodarbības.