Ziemassvētki caur digitālo prizmu

Ziemassvētku tradīcijas digitālajā vidē

Digitālā koncertlekcija “Ziemassvētki apkārt pasaulei”sākumskolas klašu skolēniem

Lekcijas laikā bērni uzzināja par Ziemassvētku tradīcījām citās valstīs un dzirdēja Mika Abaroniņa un Artas Abaroniņas izpildītās tradicionālās Ziemassvētku dziesmas. Liels bija skolēnu pārsteigums par citviet pasaulē atšķirīgām tradīcijām Ziemassvētkos.

Skolēnu atziņas
  • Uzzināju, ka Austrijā ir gan Ziemassvētku vecītis, gan nedarbu gaidītājs Krampuss;
  • Biju pārsteigts un lepns, ka pirmā Ziemassvētku eglīte pasaulē tika rotāta tieši Latvijā;
  • Man patika, ka varēju dziedāt līdzi populārām Ziemassvētku dziesmām;
  • Forši, ka varējām apceļot pasauli, esot klasē;
  • Es uzzināju, ka kādreiz modē bija alumīnija egles un burbuļsveces;
  • Es uzzināju, ka Vācijā bērni raksta vēstuli Angelkid un pēc tam met vēstuli ugunī;
  • Es priecājos, ka visā pasaulē svin Ziemassvētkus, tas nekas, ka atšķirīgi.

Ģimenes filma “Ziemassvētki džungļos” pamatskolas posma skolēniem.

Latviešu un igauņu režisoru JakA Kilmi, Studija Lokomotīve un Stelkar Films kopdarbs  – ģimenes filma “Ziemassvētki džungļos” skolēnus aizveda uz eksotiskajiem džungļiem uzzināt, vai arī tur svin Ziemassvētkus un ko darīt, ja nav ziemas? Filmas vēsta par ģimenes attiecību svarīgumu, savstarpējām attiecībām, tradīcijām. Filmas laikā skolēni  iepazina citu tautu kultūru un paražas.

Skolēnu atziņas
  • Es gribētu būt tik drosmīgs kā filmas varoņi Paula un Ahims, kas devās piedzīvojumos džungļos ;
  • Filma bija satraucoša, smieklīga un interesanta. Man ļoti patika;
  • Galvenais ir ģimenei būt kopā – vienalga – kur;
  • Man patika, kā bērni meklēja džungļos Ziemassvētku vecīti;
  • Noskatoties filmu, sapratu, ka šajā Ziemassvētku laikā nedrīkst pazaudēt ģimenisko garu;
  • Filma lika saprast, cik lielu vērtību mēs piešķiram ikdienišķām lietām.

Aktivitātes digitālajā vidē tika īstenotas ar Latvijas skolas somas atbalstu.