Baltu literatūras nedēļa

Baltu literatūras nedēļa

No 21. līdz 25. septembrim Saldus pamatskola piedalīsies starptautiskā Lietuvas un Latvijas skolu bibliotēku projektā „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa”, kurā kopā ar saviem vienaudžiem no desmitiem Lietuvas un Latvijas skolām interesēsimies par kaimiņvalsts vēsturi, valodu, kultūru, ģeogrāfiju, iepazīsimies ar kaimiņvalsts rakstniekiem, lasīsim un interpretēsim viņu daiļdarbus, rakstīsim dzejoļus par tautu draudzību. Projekts „Baltu literatūras nedēļa” Lietuvas un Latvijas skolās tiek organizēts kopš 2017. gada. Mūsu skola tajā piedalīsies  1.reizi.

22.septembrī Lietuvā un Latvijā tiek atzīmēta Baltu vienotības diena, tāpēc projekta iniciatori no Lietuvas – Jonavas rajona Žeimju skola-daudzfunkciju centrs, Jonavas rajona skolu bibliotekāru metodiskais pulciņš, kā arī to partneri – Vītauta Dižā universitāte, Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvā, Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijā, Jonavas rajona pašvaldība, Latvijas Nacionālais kino centrs, Lietuvas Kino centrsaicina atvērties radošai un vienojošai draudzībai – lasīt, interesēties vienam par otru, sazināties un atbalstīt viens otru.

Atvērt durvis uz kaimiņvalsts literatūras pasauli un bagātināt skolas bibliotēku palīdzēs projekta partneru dāvanas un atbalstītāj „Lonas”, „Fejas nams”, „Kafijas Draugs”, „RT TAX” .

Projekta koordinatore: Sanita Vītola

 

Saldus pamatskolas 3.a, 5. – 7. klašu skolēni Baltu literatūras nedēļas laikā iepazina lietuviešu valodu, kultūru, lasīja lietuviešu autoru literāros darbus, piedalījās konkursā par Lietuvu. Lielu prieku sagādāja lietuviešu tautasdziesmas “Divi gaiļi” dziedāšana lietuviski.

Latvijā septembris ir dzejas mēnesis, kurā skolēni no 5. līdz 9.klasei rakstīja un radoši noformēja dzejoļus par Lietuvas un Latvijas draudzības ciešajām saitēm, par draudzību kā vērtību. Tika uzrakstīti 189 dzejoļi.

6.b klase abu tautu draudzību attēloja zīmējumos un kolāžās.

Paldies lietuviešu draugiem par iespēju piedalīties tik aizraujošā projektā!