Citāda dabaszinību stunda

Vairākām klasēm pēc skolotāju iniciatīvas tika noorganizētas Liepājas Dabas mājas – vides un dabas izglītības centra –  nodarbības Kukaiņi un Skudras.

Nodarbība “Kukaiņi”  3. un 5. klasēs.

Tikai retais no mums nav cietis no kukaiņa kodiena, kas, visticamāk no kukaiņa puses, ir bijusi aizsardzība.  Interesanti, ka visā pasaulē esot 1 miljons kukaiņu sugu, no tiem Latvijā – 15 tūkstoši.

Uzzinājām daudz un dažādus faktus par kukaiņiem, piemēram, kāpēc mušu grūti noķert. Izrādās -viņa spārnus vicina 600 reižu sekundē. Nodarbības laikā akcentēts, lai pēc nodarbības skolēns gan kahoot spēlē, gan ikdienā varētu atšķirt kukaini, piemēram, no zirnekļa.

Skolēnu atziņas:

• Man ļoti patika un es uzzināju daudz ko jaunu par skudrām!

• Man patika spēlītes un video par skudrām un mīklas.

• Man patika šī stunda tāpēc, ka tur bija skudru pūznis.

• Mani ieinteresēja, kad es uzzināju, kāpēc skudras izdala šķidrumu.

• Es uzzināju, ka skudrām ir vairākas karalienes.

Informāciju sagatavoja skolotāja Rasa Štromane

Attālinātais mācību process lieliski ļauj atklāt un uzzināt par daudzveidīgām tēmām caur tiešsaistes nodarbībām. Liepājas Dabas mājas nodarbībā par skudrām piedalījās 2.a un 4.b klases skolēni.

Nodarbības laikā iepazina jaunus jēdzienus:  entomilogs, kuražieris, princese, sargi, ligzda, pūznis, māja. Skolēni uzzināja par skudru darba pienākumu sadali pūznī, noskaidroja skudru iecienītāko ēdienu. Nodarbības laikā bērni izteica savu viedokli.

Skolēnu vērtējums:

• Pārsteigums – katrai skudrai savs pienākums pūznī.

• Burtu jūklis – interesanti sameklēt 9 vārdus, kas saistās ar skudrām.

• Spēlēt noslēguma spēli bija saistoši.

• Domāju, vai latviešu ticējumi par skudrām atbilst patiesībai šodien, kāpēc?

• Domājam, ka līdzvērtīgas cita satura nodarbības būtu vēlams noklausīties vēl kādu reizi.

• Paldies skolotājai par interesanto stāstījumu un stundas darbu.

Informāciju sagatavoja skolotāja Aiva Greitāne , Sigita Rieksta , Zeltīte Lagzdiņa.