Ekskursija – skolas vadības dāvana

Saldus pamatskolas skolēni ekskursijā pie Ventas tilta Kuldīgā.

Ekskursija – skolas vadības dāvana

Par ikgadēju tradīciju ir kļuvusi skolas vadības organizētā ekskursija skolēniem, kuri uzrādījuši labu sniegumu mācībās, konkursos, skatēs un pētnieciskajā darbībā. Arī  šogad, 17.maijā, skolas administrācijas vadībā devāmies ekskursijā, šoreiz uz Kuldīgu.

Skolēni Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma topošo gidu pavadībā izstaigāja Kuldīgas vēsturiski nozīmīgākās vietas. Ar audio gida palīdzību uzzināja jaunus faktus par Kuldīgas nozīmīgākajiem cilvēkiem tās vēsturē – Hercogu Jēkabu, Ēvaldu Valteru, kā arī par Adatu fabriku, Kuldīgas novada muzeju, Sv. Annas un Sv. Katrīnas baznīcām un citām ievērojamām vietām.

Kuldīgas Adatu fabrikā iepazinās ar jauno kultūrtelpu Latvijā, kura kļuvusi par mājvietu Latvijas Mākslas akadēmijas starptautiskās maģistra studiju programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” studentiem no visas pasaules. Skolēniem arī bija iespēja Adatu tornī apmeklēt ekspozīciju par adatu, gan arī uzkāpt adatu torņa skatu laukumā  un palūkoties uz Kuldīgu no augšas.

Skolēni devās ciemos arī pie pasaules slavenā un unikālā klavieru būvētāja Dāvida Kļaviņa, skolēni iepazinās ar stāstu, kā autors kļuvis par klavieru būvētāju.  Skolēni gan noklausījās meistara klavierspēlē, gan arī paši izmēģināja unikālo klavieru skanējumu.

Ekskursijas noslēgumā skolēni baudīja pikniku un Ventas rumbas burvību Ventas krastā.

Informāciju sagatavoja Ieva Andersone.