Ekskursija uz Liepāju

Ekskursija uz Liepāju

Skaistā 28.septembra rītā 7.a klases devās ekskursijā uz Liepāju.

Ekskursijas mērķis bija iepazīt Karostas cietuma vēsturi  un saliedēt klases kolektīvu, apmeklējot šķēršļu trasi Tarzāns.

Ko redzējām? Karostas cietumu un pašu Karostas pilsētiņu.  Ekskursijas laikā apskatījām cietumu, kas tikpat kā nav mainījies kopš cara laikiem. Apmeklējot Tarzāna šķēršļu parku, kas izveidots Beberliņos, nonācām parkā, kas atrodas priežu meža kāpās, no kurām paveras skaists skats pāri ūdenskrātuvei. Parkā bija 8 trases augstumā līdz 15 m, 109 visādu grūtību šķēršļi un vienreizējs 300 m garš Super Tarzāna nobrauciens.

Ko iepazinām un uzzinājām? Karostas cietums sācis darboties pirms vairāk nekā 100 gadiem. Tas ir vienīgais tūristiem atvērtais militārais cietums Eiropā. Cietums, no kura neviens nekad nav izbēdzis. Par Karostas cietuma vēsturi mums pastāstīja ģenerālis, jo ekskursijas Karostas cietumā notiek tikai gida pavadībā. Mēs iejutāmies apcietināto lomās, apskatījām kameras un karceri, kā arī iepazinām Karostas cietuma muzeja ekspozīcijas, kas stāsta par II Pasaules karu, Kureliešiem, Padomju laikiem, Atmodu Liepājā. Uzzinājām, ka uz Karostu devās tie, kas militārajos dienestos nepildīja savus pienākumus. Tur tie atradās sākot no dažām dienām līdz pat vairākiem mēnešiem, un tur nebija nekāda atpūta. Virssardzē ir novērotas dažādas neizskaidrojamas parādības – klaudzoši soļi, elektrisko spuldzīšu pašizskrūvēšanās, neizskaidrojama aizvērtu kameru atvēršanās, tomēr visnepatīkamāk ne vienu vien pārsteigusi šķietamu tēlu parādīšanās cietuma gaiteņos.

”Tarzāna” trasē daži iesildoties sākumā gāja pa zaļo trasi, taču atradās arī tādi drosminieki, kas uzreiz gāja pa sarkano vai pat melno trasi. Ļoti daudzi arī devās nobraucienā pa trosi pāri ezeram, daži nobrauciena beigu posmā apstājās, taču, par laimi, tika galā. Daži pat negribēja braukt prom no ”Tarzāna”.

Kādas ir mūsu atziņas?

Ļoti interesanta, forša un piedzīvojumiem bagāta ekskursija!

Par vēsturi var mācīties arī interesantā veidā, to piedzīvojot!

Jāizmanto iespējas braukt ekskursijā, kamēr Covid-19 nav radījis šķēršļus.

Informāciju sagatavoja: 7.a klases skolniece Keita Āmare un klases audzinātāja Linda Kuskova