Esi kā Lāčplēsis!

Tuvojoties valsts svētkiem, 1.-4.klašu skolēni un pirmsskolas grupa Prātnieki piedalījās Saldus pamatskolas pedagogu sagatavotā nodarbībā “Esi kā Lāčplēsis”.

Kopā ar jaunsargiem bērni uzzināja, kas slēpjas mūsdienu “Lāčplēšu” somā un kā tā tiek salikta, lai spētu izdzīvot divas dienas mežā sausām drēbēm un siltu ēdienu. Iemācījās saprast, kāpēc somā nelikt neko lieku. Ar spēles starpniecību mācījās aizstāvēt un pastāvēt par savu teritoriju, iepazinās ar jaunsargu apģērbu un tajā izpildīja veiklības uzdevumus. Jaunsardzes instruktore Solveiga Mālniece parādīja, kā pareizi jānosien brūce vai savainotā ķermeņa vieta. Saldus pamatskolas pašpārvaldes skolēni bija sagatavojuši aktivitātes par valsts simboliku: jāievieto trūkstošie vārdi, jāpaskaidro, jāatbild uz jautājumiem.

Izmantojot 3D brilles, iepazinās ar Rīgas radio un televīzijas torni: pētīja tā konstrukciju, meklēja līdzīgo un atšķirīgo ar līdzīgu torni. Bērni torni atpazina un bija pārsteigti, ka torņa augstums ir 369 metri, un tas ir ne tikai augstākais Baltijas valstīs, bet arī visā Eiropas Savienībā un trešais augstākais Eiropā. Mums ir ar ko lepoties! Pēc tam no lego veidoja savu torni, kuram jāiztur vēja pārbaude. Pārrunājām, kāpēc tornis izturēja vai neizturēja vēja pūtienu; aktualizējām, kuras zināšanas izmantoja 3D brillēs vēroto, lai tornis izveidotos stabils.

Atsauksmēs skolēni rakstīja atzinīgus vārdus:

• mēs bijām aktīvi, jo mums patika cīnīties par savu teritoriju un iziet dažādus uzdevumus;
  • mēs daudz zinājām par simboliem un uzzinājām arī ko jaunu;
  • mūs pārsteidza informācija par Rīgā esošo TV un radio torni;
  • bijām pārsteigti, kā tās somas vispār var panest!?

Paldies Saldus pamatskolas jaunsargiem: Ernestam, Raimondam, Gustavam, Nikolai no 6.a klases; Dāvim no 8.a klases; Anetei no 6.a klases, Elizabetei no 5.a klases, Elīzai un Enijai no 5.b klases.

Lepni par savējiem! Saldus pamatskola ir vieta, kurā augt!

Informāciju sagatavoja Rasa Štromane un Santa Markevica.