Globālā izglītība lauku vidē

Globālā izglītība lauku vidē

Saldus novada pašvaldība 2018.gadā realizēja Erasmus+ projektu “Globālā izglītība lauku vidē – zināšanu un pieredzes krājums”. Projekta mobilitātes dalībnieku uzdevums – apmeklēt ārvalstu konferences Grieķijā un Islandē, kur smelties pieredzi un dalīties ar to savās skolās un novadā, kā arī izstrādāt metodiku “Globālā izglītība lauku vidē – zināšanu un pieredzes krājums”.

No 1. līdz 7. jūlijam pedagogi devās uz vasaras akadēmiju Grieķijas pilsētā Kalamatā. Tā bija veltīta praktiskām apmācībām par programmēšanas mācīšanas pieredzi un iespējām. Grieķijas vasaras akadēmiju apmeklēja arī Saldus pamatskolas informātikas skolotāja Dace Susekle.

Skolotāja Dace Susekle vērtē – Vasaras akadēmija deva iespēju redzēt, kā ar daudzveidīgām programmēšanas platformām mācīt programmēšanas un loģiskās domāšanas pamatus sākumskolas klasēs, padarot mācību procesu interesantu, saistošu un mūsdienīgu. Detalizētāks brauciena apraksts: Šeit: Grieķija.

No 13. līdz 20. oktobrim Islandē notika konference “Globālā izglītība lauku vidē”, kurā tika apgūtas inovatīvas metodes, kā izmantot informācijas tehnoloģijas mūsdienu izglītībā. Konferenci Islandē apmeklēja Saldus pamatskolas skolotāja Linda Kuskova. Detalizētāks brauciena apraksts Šeit: Islande.