Iededzam gaismiņu un lasām kopā Ziemeļvalstu literatūru

Šogad lasījumu tēma – Ziemassvētki Ziemeļvalstīs. Rītausmas stundā sākumskolas skolēni lasīja, kā Emīls sarīkoja Kathultā lielās dzīres un noķēra komandanti vilku bedrē no Astridas Lindgrēnes grāmatas “Lennebergas Emīla jaunie nedarbi”. Klausījās fragmentu,  kā Emīls palīdzēja nabagiem Ziemassvētkos kļūt priecīgiem. Pārrunāja, ka jāiepriecina visi ļaudis, arī tie, kuriem nav savas ģimenes.  Vairākas sākumskolas klases lasījumos piedalījās ne tikai skolā, bet arī Saldus bibliotēkā.

Atziņas:

• tagad zinu, kuras ir Ziemeļvalstis;
  • man bija žēl Nabagmājas iemītnieku;
  • labi, ka Emīls pārmācīja komandanti;
  • nebiju dzirdējis vārdu DZĪRES;
  • patika, ka skolotāja priekšā lasa grāmatu.

Vecāko klašu skolēni lasīja fragmentu no Ingvillas H.Risheijas darba”Stargate. Ziemassvētku stāsts”. Pirms lasīšanas skolēni  pārrunāja par Ziemeļvalstīm, pēc lasīšanas iesaistījās  diskusijā, rakstīja dubulto dienasgrāmatu un pārdomas par tēmu, kas mums katram ir Ziemassvētki.

Atziņas:

• fragmenta centrā doma- pārdod sapni, jo klienti pērk Ziemassvētkus;
  • piekrītu stāsta fragmenta domai, kaut gan tas izklausās traģiski – neviens mūsdienās vairs negrib svinēt Ziemassvētkus kopā ar ģimeni;
  • sapratu, ka strādāt, tas ir vislabākais, ko cilvēks var darīt;
  • ir jēgpilni piedalīties Ziemeļvalstu literatūras projektā, jo tādā veidā var izzināt citu valstu literatūru.

Lasījumu projektu Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.

Paldies Aivai Greitānei, Rasai Štromanei, Ingai Ābelniecei, Anitai Dombrovskai, Ligitai Didzei un Sanitai Vītolai par iesaistīšanos projektā, par nodarbību vadīšanu, par radošumu, vadot lasījumus!