Kā es varu palīdzēt?

Karš Ukrainā un sarunas ap to dzirdamas arī skolēnu vidū. Dažkārt jūtama spriedze, vērojamas diskusijas un bažas par to, kas notiks. Ko nozīmē 72 stundu soma? Vai tā jākārto arī man? Šis ir brīdis, kad vairāk kā jebkad uzsveram miera nozīmi, pozitīvu savstarpējo attiecību lomu klasē, lai katrs justos droši un labi.

Kā es varu palīdzēt? –  šādu jautājumu saistībā ar traģiskajiem notikumiem Ukrainā uzdod arī skolu jaunieši. Arī ar savu attieksmi ikviens var paust savu nostāju, vairojot pozitīvo sev apkārt, izvērtējot ziņas sociālajos tīklos un nerakstot cilvēku cieņu un valsti aizskarošus komentārus.  Var kopā ar vecākiem piedalīties pašvaldības rīkotās aktivitātēs – ziedojumu vākšanā, labdarības akcijās, atbalsta koncertos. Skolā kopā ar klasesbiedriem var veidot atbalsta vārdu sienu, zīmēt miera zīmējumus, nosūtot tos Ukrainas bērniem.

Mums jāsaprot, ka tautība nepadara cilvēku atbildīgu par valsts un tās vadītāju rīcību. Neviena tautība Latvijā nav atbildīga par Putina karu pret Ukrainu.

Mēs katrs viens varam pārdomāt, ko nozīmē Latvijas Republikas Satversmes preambulā ietvertās pamatvērtības, un vai esmu atbildīgs tās ievērot.