Mācību stunda Saldus novada bibliotēkā

“Tīri, balti sniegavīri” un M.Stārastei – 110.

1.b un 2.a klases skolēni apmeklēja  mācību nodarbību Saldus novada bibliotēkā, lai  iepazītu rakstnieces dzīves stāstu un daiļradi. Bērni klausījās rakstnieces pirmās grāmatas lasījumu,  aplūkoja rakstnieces 1942. gadā izdoto pirmo ilustrēto bērnu grāmatu ar pašas tekstu – “Balti tīri sniega vīri”. Bibliotēkā bērni iepazinās ar mākslinieces zīmēto kartiņu kolekciju un grāmatu izstādi.

Tā kā janvārī tiek atzīmēta starptautiskā sniegavīru diena, tad radošajā daļā katrs gatavoja sniegavīru un zīmēja tos bibliotēkas lielajiem logiem. Uzzinājām, ka šobrīd lielākais sniegavīrs pasaulē esot Igaunijā, tā būvēšanā iesaistījies viss ciems.

Atziņas:

M. Stārastes grāmatas ir ļoti sirsnīgas. Vajadzētu klasē kādu kopīgi izlasīt.

Pārsteidza tas, ka senā 1942. gadā izdotā grāmata ir vērtīgāka par mūsdienās izdotajām.

Laikam ir ļoti interesanti, ja pats vari sacerēt pasaku un pats uzzīmēt ilustrācijas. Jāizmēģina!

Kas var būt foršāk, kā apgleznot lielos logus!

Informāciju sagatavoja skolotāja Dace Neizaka.