Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības fināls

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības fināls

Sestdien, 26. septembrī, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa  zālē sāksies Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības nacionālais fināls.  

Aizvadītajā mācību gadā sacensības dalībnieku skaits pieaudzis līdz vienpadsmit tūkstošiem.  Vispirms sacensības notiek klasē, tad skolā vai bibliotēkā, reģionā un noslēgumā valsts finālā. Rīgā ieradīsies 30 reģionālie lasīšanas čempioni, klātienē viņus šogad atbalstīs ierobežots līdzjutēju skaits – 4, bet video tiešraidē LNB mājaslapā saite uz tiešraidi sacensības varēs vērot neierobežots interesentu skaits.

Saldus novadu pārstāvēs Saldus pamatskolas 7.klases skolniece Evika Ulmane, viņa uzstāsies ar 24.kārtas numuru.  LNB Facebook lapā būs iespējams skatīties pasākuma tiešraidi:

https://www.facebook.com/lnb.lv/posts/10158729360154031

Kādi ir ieguvumi? Kā teicis slavenais britu rakstnieks Nīls Geimens: “Vienkāršākais veids, kā izaudzināt izglītotus bērnus, ir iemācīt viņiem lasīt un atklāt, ka lasīšana ir patīkama izklaide. Vienkārši atrodiet grāmatas, kas viņiem patīk, dodiet pieeju šīm grāmatām un ļaujiet tās izlasīt”.