Noslēgusies Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

Jau otro gadu Saldus pamatskolas skolēni un literatūras skolotājas piedalās Ziemeļvalstu literatūras nedēļā, lai lasītu un iepazītu Ziemeļvalstu literatūru un valstis. Ziemeļvalstu literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru.

Šajā macību gadā attālināti projektā piedalījās 7.-9.klašu skolēni. Viņi lasīja Jakoba Vegēliusa darba «Kapteiņa pērtiķis» fragmentu, pēc tam rakstīja recenziju, pildīja uzdevumus par izlasīto.

3.b klases un 2.a klases skolēni Ziemeļvalstu autoru darbus lasīja  sveču gaismā, pārrunāja izlasīto, pildīja darba lapu un veidoja zirnekli no dzijas. Pirms lasīšanas, noskatoties prezentāciju, skolēni iepazina Ziemeļvalstis, grāmatu varoņus, autorus. Ieskats šeit: Ziemeļvalstu literatūra mazajās klasēs

Vērojot skolēnu aizrautīgo klausīšanos, iesaistīšanos diskusijā un darbu veidošanu, var secināt, ka pasākums ir sasniedzis mērķi:  ir radīta interese par Ziemeļvalstu literatūru, grāmatu lasīšanu.

Paldies A.Greitānei, Z.Lagzdiņai, I.Ābelniecei, A.Raudei par iesaistīšanos projektā un nodarbību vadīšanu!

Informāciju sagatavoja S.Vītola, projekta darba grupas vadītāja.