Vai manam vārdam ir spēks?

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam ietvaros.

Pašpārvalde novembra beigās organizēja diskusiju “Mana vārda spēks” par skolēniem aktuālām problēmām skolā. Diskusiju vadīja pašpārvaldes skolēni Paula Šteina, Anna Patrīcija Ozola un Elans Balgalvis. Tajā piedalījās 8.- 9. klašu komandas, klases audzinātājas, administrācija, atbalsta personāls un skolas padomes pārstāvji. Diskusija noritēja pēc pasaules kafejnīcas metodes, kura ļauj radīt brīvu gaisotni (līdzīgi kafejnīcai), kurā cilvēki jūtas komfortabli un atvērti komunicē viens ar otru. Būtiskākā atšķirība ar citām metodēm ir tā, ka diskusija notiek vairākās kārtās mainīgās grupās.

Pasākuma dalībnieku atziņas pēc diskusijas:

Paldies pa diskusiju, idejām, lai problēmas atrisinātu!

Vēlos paslavēt visus par iesaistīšanos un ideju izteikšanu. Ļoti ceru, ka kāda no šīm idejām arī tiks īstenota. Paldies par lielisko vakaru!

Paldies! Par šādu iespēju piedalīties

Nodarbe bija ļoti interesanta. Šādus pasākumus vēl vajadzētu.

Paldies par iniciatīvu problēmu risināšanai!

Paslavēšu jūsu vēlmi mainīt skolas vidi un uzdrīkstēšanos būt atvērtiem jauniem izaicinājumiem.

Ļoti komunikabli un forši vadītāji!

Brīnišķīgi noorganizēta diskusija.Veikt sarunas turpinājumu ar skolas administrāciju, kurus no ieteikumiem var ieviest praksē, lai diskusijai ir reāls un praktisks turpinājums.

Oktobra un novembra mēneši Saldus pamatskolas pašpārvaldei ir bijuši ļoti darbīgi. Tajos JSPA projekta “Atver logu labbūtībai” ietvaros ir notikušas šādas aktivitātes:
Esam veikuši aptauju 5.-9. klašu skolēniem, lai noskaidrotu, kā viņi jūtas skolā un ārpus tās. Ar skolēnu palīdzību tapis arī Mentālās veselības aktivitāšu kalendārs, kurā ievietoti skolēnu ieteikumi, pamācības un ieradumi, lai uzlabotu mūsu skolas skolēnu kopējo garīgo veselību. Kalendāru apkopoja un izveidoja pašpārvaldes dalībniece un 8. klases skolniece Alise Vasiļevska.

Paldies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra par iespēju un Cepliņi SIA par gardajām uzkodām.