Ziemas olimpisko spēļu interpretācija sportā

Starpdisciplināru stundu organizēšana Saldus pamatskolā jau ir tradīcija. Šoreiz sadarbojās datorikas skolotājas – Dace Susekle un Dace Neizaka ar sporta skolotāju Lāsmu Rumpi.

Izzini Ziemas olimpiskās spēles, izdomā, izmēģini un atspoguļo Ziemas olimpisko spēļu sporta veidu elementus stafetēs!

Janvārī un februārī 7. klašu skolēni veica kopdarbu datorikā un sportā – Ziemas olimpiskās spēles.

Skolēniem bija vairāki uzdevumi, kurus veicot viņi sasniedza rezultātu – izpētīja Ziemas olimpisko spēļu vēsturi, norisi, izzināja sporta veidus un noskaidroja Latvijas sportistu sasniegumus un to visu atspoguļoja pēc nosacījumiem izveidotā tiešsaistes dokumentā.

Skolēni pa pāriem izdomāja, izmēģināja, novadīja sporta stundās stafetes ar Ziemas olimpisko spēļu sporta veidu elementiem, tās fiksēja attēlos, plānos un video, atspoguļojot tiešsaistes prezentācijā;

Noslēgumā datorikas stundā skolēni prezentēja savu kopdarbu – stafetes ar Ziemas olimpisko spēļu sporta veidu elementiem. Skolēni un skolotāji iesaistījās darbu vērtēšanā gan tiešsaistes dokumentos, gan klātienē, izmantojot PPP metodi – paslavē, piedāvā, pajautā.

Šāds mācīšanās modelis palīdz apgūt zināšanas gan datorikā, gan sportā – jēgpilni veikt uzdevumu, pilnveido digitālās prasmes, veicina sadarbības, vadīšanas un uzstāšanās prasmes, bagātina personisko pieredzi, ieinteresē jaunākajās aktualitātēs un dod gandarījumu par paveikto. Paldies skolēniem par radošumu un uzņēmību!