Zinātkāri bērni

Novembrī un decembrī Saldus pamatskolas skolēni pēta skaņu un magnētus, darbojoties ar  Schwenk Latvija atbalstītā projekta “Pārvietojamās zinātkāres laboratorija” iegādātajiem eksperimentu komplektiem.

Projekta aktivitātēs par skaņu skolotāju Rasas Štromanes un Ivetas Loginas vadībā skolēni ir uzzinājuši, kur rodas un kā izplatās skaņa, gatavojuši ksilafonu un mēģinājuši saklausīt atbalsi. Arī magnētu spēku pētījumos, kurus vada skolotāja Linda Kuskova skolēni ir atklājuši jaunas lietas: ka visus metālus magnēts nepievelk, ka divi magnēti var arī atgrūsties un to, ka zemeslode pati arī ir viens liels magnets.

Atklājumi un eksperimenti turpinās un projekta ietvaros norisināsies līdz 2021.gada 31.janvārim, bet pēc projekta zinātkāres aktivitātes nebeigsies, mēs turpināsim pētīt un atklāt.

Bērnu atklāšanas prieks ir neviltots, un viņi ar lielu interesi un apņēmību ir gatavi veikt visus sagatavotos eksperimentus un uzdevumus.

Informāciju sagatavoja projekta koordinatore Linda Kuskova