Saldus pamatskolas vecāku biedrība “SaPa 1904” atver durvis uz Eiropas pieredzi caur 3-D brillēm

Uzsākta projekta īstenošana

2023.gadā biedrība “SaPa 1904” veiksmīgi uzsākusi īstenot projektu “Paaudžu savstarpējās saliedēšanās veicināšana, izmantojot Eiropas pieredzi, apgūstot virtuālās realitātes iespējas”, Nr. 23-02-AL06-A019.2201-000004.

Projekta laikā biedrība iegādājusies 20 3D virtuālās realitātes brilles, 360 grādu kameru un tās statīvu.

Projekta izmaksas

Projekts īstenots ar biedrības “Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA)” izsludinātajā atklātajā konkursā pasākuma „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai” atbalstu. Projekta realizēšanai saņemts 90% ELFLA  publiskais finansējums – Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros. Projekta kopējās izmaksas: 18481,41 EUR.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Mērķis

Projekts tiek realizēts ar mērķi dažādot un stiprināt sabiedrisko aktivitāšu piedāvājumu, kas vērsts uz bērnu un vecāku intelektuālo attīstību, zināšanu pilnveidi, izaugsmi, starppaaudžu saliedēšanos un lietderīgu, saturīgu brīvā laika pavadīšanu.

Notikušās aktivitātes

• 2023.gada novembris – Latvijas valsts svētku aktivitāte Saldus pamatskolas skolēniem un viņu ģimenēm – “Latvija Eiropā, Eiropa Latvijā” – pasākumā iesaistījās 425 izglītojamie un 23 vecāki un 7 pedagogi;

• 2024.gada marts – Saldus pamatskolas dabaszinību metodiskajā centrā virtuālās realitātes iespēju prezentēšana vietējās kopienas iedzīvotājiem – “Saldus pamatskolas tehnoloģiju dienas”. Šajā pasākumā iesaistījās 53 kopienas pārstāvji.