Projektu nedēļa — Esi Einšteins

Projektu nedēļā ar nosaukumu “Esi Einšteins” darbojās 2.c klase ar savu skolotāju Egitu Staško un 6. klase ar skolotāju Lindu Kuskovu.

Aktivitāšu mērķis bija veicināt skolēnu izpratni par dažādām dabas zinātņu likumsakarībām, tēmām un zinātnieku darbību.

Skolēni tikās ar ciemiņiem:  ar skolas absolventu Kārli Tuču, kurš pašlaik studē RTU elektronikas maģistros, kopā ar viņu skolēni veica eksperimentu; Iepazinās ar saldenieku Jāni Aitovu, NBS Gaisa spēku aviācijas bāzes darbinieku un vienlaicīgi studentu Transporta un sakaru institūtā; tikās ar topošo farmaceiti Endiju Maraku.

Skolēnu atsauksmes:

• Veicām dažādus pētījumus – mājās gatavojām košļājamajās gumijas, filtrējām ūdeni, uzzinājām, kas notiek, kad Mentos saskaras ar Coca-colu. Uzzinājām, ka sierā ir tauki un no kā tas sastāv. Uzzinājām daudz jaunas lietas par matiem, nagu lakām, lūpu krāsām. No kartupeļiem mēģinājām dabūt uguni. Noskaidrojām interesantas lietas par ķermeņu elektrizāciju. Mums ļoti patika darboties.
  • uzzinājām, kā ciemiņi nonākuši līdz savai profesijas izvēlei un kas ir bijis svarīgi karjeras izvēlē.

Aktivitātes projektu nedēļā „Esi Einšteins”  ir veicinājušas Saldus pamatskolas 2.  un 6. klases skolēnu zinātkāri, izziņas interesi par dabaszinātņu priekšmetiem, kā arī popularizējusi dabaszinību priekšmetus Saldus pamatskolā.

Šeit var apskatīt video par projektu nedēļu.