Ceturtās klases apmeklē O. Kalpaka muzeju “Airītes”

Ceturtās klases apmeklē O. Kalpaka muzeju “Airītes”

 2018. gada 8. novembrī 4.a un 4.b klases skolēni devās uz “Airītēm”, lai iepazītos ar pirmā Latvijas komandiera O. Kalpaka dzīvesstāstu un izprastu Latvijas atbrīvošanas brīvības cīņas.

Gids stāstīja par O.Kalpaka bērnību:  O.Kalpaks skolā sācis iet no 10 gadu vecuma, agri zaudējis māti. Skolas laikā zēns mācījies spēlēt vijoli. 16 gados O.Kalpaks Krievijā mācījies kara skolā un kļuvis par karavīru. 1918. gadā atgriezies no Krievijas Latvijā. Piedalījies Latvijas atbrīvošanas brīvības cīņās. Par Latvijas brīvību cīnījās pat 9 – 13 – 14 gadus veci bērni. O.Kalpaks vadīja karavīrus kaujā, pie Airītēm apšaudes laikā viņu ievainoja, no iegūtajiem ievainojumiem mira. Tas notika 1919. gada 6. martā. Bet tā paša gada 10. martā Saldus kļuva par pirmo Kalpaka bataljona atbrīvoto Latvijas pilsētu.

Mūsdienās Kalpaka laukumā svin svētkus, organizē koncertus.

Muzejā skolēni piedalījās arī konkursā “Atpazīsti vecās lietas”. Katrai komandai bija jāatpazīst senas lietas, kuras šodien neizmanto, un jānosaka to aptuvenais vecums.

Pasākuma laikā skolēni aizdedzināja līdzi paņemtās svecītes O.Kalpaka piemiņas vietā.

Oskars Kalpaks bija ļoti zinātkārs, drosmīgs karavīrs un stratēģis, kurš ļoti cienīja un mīlēja savu Dzimteni. Ar lielu atbildības sajūtu devās kaujās ar saviem karavīriem, nežēlojot sevi. Savos atpūtas brīžos spēlēja vijoli, kas viņam bija ļoti dārga.

4.a un 4.b klases skolēni, klases audzinātājas